Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 9:10 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 1:09 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Gorzą‚łw Wlkp.
Piotras napisał(a):
Felgi Warszawowskie od żukoskich różną… się chyba zaczpami do dekla, jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.
Po poszerzeniu ranty zostają… te same więc nie załozysz na te felgi opony bezdętkowej, aby móc je założyć muszisz wsadzić dętke, kiedyś tak miałem założone i jeździło bez problemów.


nie ma to jak odp zanim się pytanie zada dzięki piotras :)

_________________
There is no replacement for displacement


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 10:43 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 18, 2007 9:51 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Pozanń
pib84 napisał(a):
chodzi mi dokładnie o to tylko że środek felgi jest odwrócony a więc felga założona odwrotnie jest zamocowana tak by była normalnie założona .....

W takim razie jeżeli moge zapytać kolegów to cy wy nakładacie na poszerzane fele od wawy.... poprostu szeroką… opone a w środek dętke??

No chyba już wiem o co Ci chodzi z tym odwróceniem srodka ale szczerze mówią…c ja osobiście mam obawy przed takimi kombinacjami.Felga choć nie jest niczym skomplikowanym jest stworzona w jakimś celu i przerabianie w tak extremalny sposób może spowodować ze kiedyś cos może nie wytrzymać.To wszystko ma swoją… wytrzymałość,waga,przecią…żenia na zakrętach.Spawy które choć mocniejsze od spawanego materiału znacznie osłabiają… go w obrębie spawanego miejsca!Pracuję na wulkanizacji i widzę czasami jak pękają… normalne felgi stalowe,aluminiowe a co dopiero 30/40 letnia felga i to jeszcze przerabiana.
Nie chce się wymondrzać bo wiem że wiele osób jeździ na takich kołach i nie mają… zadnych problemów ale ja osobiście zainwestowałbym poprostu w nowe np. takie jak ma Piotras.
Co do opon to po poszerzeniu felgi trzeba założyć oczywiscie odpowiednio szerszą… oponę (w zależności od tego o ile została poszerzona felga),no i oczywiście radzę założyć dętkę...w niczym to nie przeszkodzi podczas jazdy!

_________________
Renowacja pojazdów zabytkowych, mechanika pojazdowa Kostrzyn Wlkp.
Automobil Garaż, zapraszam na facebook-a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 12:47 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 18, 2003 7:03 pm
Posty: 453
Lokalizacja: WROCLAW
Podstawowa roznica miedzy zukowską… a warszawowską… felunią… to cale ta pierwsza ma16 a wawka ma 15 POZDRUFKA MISIEK

_________________
BABCIA 203 67R,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 6:06 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 1:09 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Gorzą‚łw Wlkp.
swist57 napisał(a):
.Felga choć nie jest niczym skomplikowanym jest stworzona w jakimś celu i przerabianie w tak extremalny sposób może spowodować ze kiedyś cos może nie wytrzymać.To wszystko ma swoją… wytrzymałość,waga,przecią…żenia na zakrętach.Spawy które choć mocniejsze od spawanego materiału znacznie osłabiają… go w obrębie spawanego miejsca!Pracuję na wulkanizacji i widzę czasami jak pękają… normalne felgi stalowe,aluminiowe a co dopiero 30/40 letnia felga i to jeszcze przerabiana.


w zasadzie zgadzam się z tobą… aczkolwiek wycią…gam inne wnioski dla mnie to wszystko kwestia człowieka który to robi. U mnie pod miastem jest gościu który ma warsztat budujacy rajdowki od lat 50. Hangar wilysow i innych wynalazków a fachowcy to prawdziwy oldschol ktorzy pija ze "szkalnek popychaczy". Sam bym nigdy nie podją…ł się poszerzania felgi ale ludziom takim jak oni nie mam zadnych kompleksów. To wszystko jest materiał i robią… to ludzie a inzynieria kwantowa nie jest zawsze niezbędna czasami wystarczy zrobic coś dobrze. Zawsze powinnismy pamietać a już zwłaszcza w polsce!!!!!! że rzeczy z naszych prlowskich mobili to nie tylko inzynieria ale kompromis pomiedzy inzynierem a zdolnościa produkcyjna jakościa dostępnego materiału wykonawcą… i czynnikiem pienią…dza więc to nie jest tak że ulepszane fabryki jest czystym złem....... o ile robisz to tak zeby było dobrze zrobione mysle że jest to nawet wskazane bo myśle że jak by mogli zrobili by pare rzeczy sami inaczej. Zawsze przypomina mi się gościu który na fso-autoklubie krzyczał na mnie że nie powinienem obspawywać budy[w kancie na rajdy] bo fso miało ściśle precyzyjnie dobrana ilość zgrzewów obliczoną… ciul wie jakim sposobem i że to co ja robie to debilizm. Czasmai chyba ludzie maja tendencje do przesady:)

_________________
There is no replacement for displacement


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 6:26 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 17, 2004 9:12 am
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław
A wracają…c do montażu opon bez dętek na felgi od Warszawy. Jeżdżę już prawie dwa lata i jest dobrze :=D

_________________
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

[url=http://www.klasycznie.pl]www.klasycznie.pl[/url]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 7:00 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 18, 2007 9:51 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Pozanń
Pib84 nie chciałem żeby to aż tak poważnie brzmiało z mojej strony,poczułem sie teraz jak jak jakiś totalny teoretyk 8) Nie mam ogólnie nic do poszerzania bo jak sam pisałem miałem kiedyś w Garbie poszerzane fele ale oddałem to profesjonalistom.Poprostu jak czytam te niektóre posty i jak widzę ze ktoś chce zrobić to sam i jeszcze lepić coś zkilku felg to aż mnie ciary przechodzą… :o

DAN-CIT nie mówię ze tak się nie da ale naprawdę nie jest to poprostu bezpieczne,a tak z ciekawości to ilo calową… masz felgę(chodzi mi o szerokość) i jaki rozmiar opon?

_________________
Renowacja pojazdów zabytkowych, mechanika pojazdowa Kostrzyn Wlkp.
Automobil Garaż, zapraszam na facebook-a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 20, 2008 8:18 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 17, 2004 9:12 am
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław
Na razie mam 185/70 na oryginalnej feldze.

_________________
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

[url=http://www.klasycznie.pl]www.klasycznie.pl[/url]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 20, 2008 10:23 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 30, 2005 7:54 am
Posty: 254
Lokalizacja: Wrocław - Kłodzko
DAN-CTT napisał(a):
A wracają…c do montażu opon bez dętek na felgi od Warszawy. Jeżdżę już prawie dwa lata i jest dobrze :=D


Danielu, bą…dź dokładny czy aby na pewno jest dobrze;>??

_________________
IMAGIN

www.fso-warszawa.pl
gg 4024564
e-mail Warszawa69@go2.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 20, 2008 1:26 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 11:13 pm
Posty: 325
Lokalizacja: Lodz
Ciekaw jestem jak opona może sie trzymać na feldze przystosowanej do detki, która nie ma karbu jak w felgach do opon bezdetkowych ????
Według mnie przy szybkim wejsciu w zakret opona zsunie sie do wewnatrz felgi !!
Z reszta rozmawialem w wulkanizacjach i sa niechcetnie nastawieni do tego typu przeróbek !! Ze wzgledów bezpieczeństwa !

_________________
ŻUK V8 5.0 http://www.topgear.com.pl/zuk-v8-sok-zuka-zdjecia,zuk,zdjecia,1154


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 20, 2008 3:34 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 18, 2007 9:51 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Pozanń
filipszyma napisał(a):
Z reszta rozmawialem w wulkanizacjach i sa niechcetnie nastawieni do tego typu przeróbek !! Ze wzgledów bezpieczeństwa !


Tu nie ma co przerabiać,to się tylko montuje zawór na felgę i zwyczajnie zakłada się oponę.U DAN-CIT-a to sie trzyma bo ma on szerszą… oponę do felgi przez co opona sama dociska się do felgi ale mocniejszy zakręt albo podjazd pod krawężnik i...szkoda pomyśleć co się może stać :?

_________________
Renowacja pojazdów zabytkowych, mechanika pojazdowa Kostrzyn Wlkp.
Automobil Garaż, zapraszam na facebook-a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 20, 2008 6:27 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 11:13 pm
Posty: 325
Lokalizacja: Lodz
dla mnie to jest bzdura zakladanie opon bez detek na felgi do tego nieprzystosowane z reszta zaden kompetetny wulkanizator nie da za taki patet odpowiedzialnosci :-)
takze nie wiem moze do jazdy rekreacyjnej dla jakiegos dziadka w niedziele do kosciola ...

_________________
ŻUK V8 5.0 http://www.topgear.com.pl/zuk-v8-sok-zuka-zdjecia,zuk,zdjecia,1154


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 20, 2008 7:17 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 13, 2007 9:49 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Krzanowice
Cytuj:
chodzi mi dokładnie o to tylko że środek felgi jest odwrócony
Wiem o co tu chodzi, ale czy przypadkiem wentyl niebedzie wtedy od wewnatrz. A co do zakladania opon bez detki na zwykle felgi.To niemoge zrozumiec jaki w tym cel. :? Wiem ze niektorzy tak jezdza i nic sie nie dzieje,do czasu az sie stanie.Na lysych oponach tez sie fajnie jezdzi dopuki nietrzeba hamowac. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 21, 2008 7:51 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 18, 2007 9:51 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Pozanń
Z tym odwróceniem środka felgi jest jeszcze tak że jak się pojedzie do wulkanizacji i wulkanizator będzie miał słabą… wiedzę a nie zostanie poinformowany o takim zabiegu że był zrobiony to można bardzo łatwo rozwalić oponę przy zdejmowaniu bo trzeba wtedy założyć odwrotnie oponę na montażownicy!!A tak jak zwrócił uwagę Alek...życze powodzenia przy dopompowaniu kół na aucie :=D

_________________
Renowacja pojazdów zabytkowych, mechanika pojazdowa Kostrzyn Wlkp.
Automobil Garaż, zapraszam na facebook-a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 21, 2008 6:52 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 09, 2004 9:52 am
Posty: 445
Lokalizacja: Kalisz i okolice
swist57 napisał(a):
!A tak jak zwrócił uwagę Alek...życze powodzenia przy dopompowaniu kół na aucie :=D


Ale można zaspawać starą… dziurę na wentyl a wywiercić nową… z drugiej strony :D
Do tego trza by mieć ładne kołpaki które by to wszysko zasłaniały bo wyglą…dałoby to raczej ohydnie
no i kwestia przylegania felgi do bębna czy piasty

_________________
gg 3449763


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 22, 2008 12:07 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2003 4:51 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Gorzą‚łw Wielkopolski
a jak sie maja felgi z wołgi nie przeszkadzają… w użytkowaniu pojazdu ?? bo felgi z wołgi to 14.

_________________
GG 3534582


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL