Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:32 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 17, 2009 11:27 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Pt wrz 19, 2008 12:39 pm
Posty: 4
Witam, przejdę do razu do rzeczy. Począ…tkowo w swojej 224 miałem sprężyny z żuka, efekt wiadomy. Wóz drabiasty i zero resorowania. Udało mi się kupic "nówki 30 letnie" od warszawy (2 nacięcia), ale nadal jest to samo. Wina imo na 99,99% leży w sprężynach, bo dwóch chłopa nie daje rady bujną…ć przodem.

Co z tym fantem zrobić? Na logikę stara spręzyna z powierzchowną… rdzą… powinna być miększa bo jej grubość się zmniejsza. Myślę, aby oddac je do kowala, aby je rozchartowal. Obawiam sie jednak ze zrobi mi sie nadmierny tapczan i wroce do punktu wyjscia.

Druga opcja to dorobienie sprezyn. Wzorca dobrej sprezyny nie mam, wiec pozostaje kombinowanie. Bodajze Mercedes beczka ma podobna wage, wiec mozna zrobic cos na wzor jego sprezyn.

Macie jakies propozycje lub pomysly?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 17, 2009 11:49 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 11:13 pm
Posty: 325
Lokalizacja: Lodz
zacznij od amortyzatorów,
większość amortyzatorów żuk/wawa zamarza przy dzisiejszych temp, poniżej zera conajmniej kurewsko twardnieją…. Wiem bo walcze z tym teraz. Najlepiej zorganizować amortyzatory innej firmy niż "amo-stodoła-wiesiek" które są… dostępne w sklepach jako "do żuka". Nawet jezeli sa nowe i przelezaly kilka lat w suchutkiej stodola nie nadaja sie do niczego. Jeżeli masz ramieniowe to musisz szukać rzadszego oleju na zime na lato gęstszy jak kto lubi ja leje hydrol.
pozdro

_________________
ŻUK V8 5.0 http://www.topgear.com.pl/zuk-v8-sok-zuka-zdjecia,zuk,zdjecia,1154


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 18, 2009 6:45 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Śr lut 04, 2004 10:02 pm
Posty: 193
Lokalizacja: Łą‚łdĹş
Tak jak pisze Filip, zimą… gęstnieje olej w amorkach i to może być przyczyna Twoich problemów.
Poza tym sprężyny z 2 nacięciami to nie Warszawa tylko Nysa.

Warszawa ma 1 nacięcie.
Różnica jest w średnicy drutu.

Szukaj sprężyn z 1 nacięciem. mogą… być stare nawet, ugniecione. Kowal Ci je naprawi.

Co do zmiękczenia żukowskich sprężyn to słabo, średnicy drutów kowal nie zmieni.

_________________
"Ja kudłaty durnowaty reperuje stare graty"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 19, 2009 7:11 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 11:13 pm
Posty: 325
Lokalizacja: Lodz
z resztą… inna jest grubość drutu sprężyny !!!
w wawie jest 16mm a nysy zuki miały od 18mm wzwyż ;-)

odnośnie amorków widziałem ze Sebastians gdzies dopasował widziałem w jakiejś wawie przednie amory Monroe może nam zdradzi od czego są… ?????

_________________
ŻUK V8 5.0 http://www.topgear.com.pl/zuk-v8-sok-zuka-zdjecia,zuk,zdjecia,1154


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 8:46 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Pt wrz 19, 2008 12:39 pm
Posty: 4
Stoję w miejscu. żaden kowal się nie podejmie "zmiekczenia", bo efekt jest ciezki do okreslenia. Problem na 100% jest w sprezynach. W przyszlym tygodniu bede kombinowal z dobieraniem sprezyn od beczki lub czegos o podobnej masie.

Na allegro nie widze dawnych zadnych sprezyn, ciezka sprawa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 9:45 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 30, 2008 7:48 am
Posty: 144
Lokalizacja: łosice/głowno
człowieku posłuchaj.....cieknie Ci uszczeka , a Ty chcesz przetłaczać drzwi, dach i jak się uda przedni słupek. Wyluzuj, przemyśl. Jak coś piszczy w silniku zdejmuje się pasek, i wtedy eliminuje prą…dnicę i pompę wody, nie dorabia się "piszczą…cych" panewek na hura! one nie piszczą… i to samo jest u Ciebie. Masz wą…tpliwości co do amortyzatora, to go wycią…gnij z jednej i drugiej strony, kiwnij wozem idzie w dół masz przyczynę, nie idzie wyjmij sprężynę. Jeśli wahacze górne i dolne poruszają… się lekko, wina leży po stronie sprężyn. Faktycznie są… za twarde. zmież suwmiarką… grubość drutu i wtedy szukasz sprężyn jak powiedziano z jednym nacięciem. Nie jest tak że tylko Twoja warszawa wyposarzona w odpowiednie oryginalne sprężyny jest Twardym ewenementem, jak by tak było to każdy tutaj by ciosał te sprężyny z czego popadnie. Nie tutaj jest błą…d. Co do sprężyny od beczki, to podnieś do góry pierwszą… laprzą… beczkę i popatrz na sprężyne. Bardzo długa , a odstęp między zwojami taki że palca nie wciśniesz, w warszawie włożysz dwa i jeszcze posmyrasz:), jak chcesz tnij te beczke ale nie tędy droga. Podobne problemy będziesz miał jak tego nie pokonasz z nieskręcają…cymi kołami, niewycierają…cymi wycieraczkami, niemigają…cymi kierunkami i tak dalej do usranej........śmierci tego wozu.....powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 6:30 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Pt wrz 19, 2008 12:39 pm
Posty: 4
Spokojnie bo ci żyłka pęknie. Rady przez internet mają… jedną… wadę - to często wróżenie z fusów, bo się nie widzi tego nad czym się debatuje.

Dzięki za rady odnośnie amorów. Myślałem, że boli mnie palec a nie łokieć. WIEM, ze amortyzatory są… "dobre", chyba że widziałeś i wiesz lepiej?
Tyle się ponapinałes i nic z tego nie wynikło. To znajdź mi sprężyn oryg od wawy, chętnie kupię i nawet podziękuję. Przez kilka miesięcy widziałem dwa komplety, z czego jeden sam kupiłem (jak widać od nysy). Beczka, ścierwo i każdy inny RWD to tylko pomysł "ze łba", nie mam przy sobie kompletu każdego z tych aut aby stwierdzić czy coś podejdzie.

I tak w zasadzie to zejdź ze mnie, bo wóz jest już wyremontowany, polakierowany i z nowym wnętrzem. Usmarowałeś się trochę smarem, skończyles kilka fakultetow i uważasz się za dowcipnego-ironicznego-mą…drego fachowca. A masz problemy z poprawną… polszczyzną….


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 8:38 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Pn mar 26, 2007 1:34 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Mielec
Panowie trochę luzu, bo wam puszczą… zwieracze i... ;) A tak na serio jeśli uważasz że to wina sprężyn to http://www.metalpol-sj.pl/ tu jest firma odemnie z Mielca bardzo porzą…dna dorobią… Ci co zechcesz podajesz wymiary sprężyny i za kilka dni masz gotowe. Zamawiałem już wielokrotnie różne nietypowe cuda i to w jednostkowych ilościach i było zawsze szybko tanio i profesjonalnie. Za małe badziewia liczą… sobie jakieś grosze za sprężyny do zawieszenia do auta około 100zł szt zależy od sprężyny. Wymiary znajdziesz bo ktoś na forum pomierzy fabryczną… i będzie po kłopocie. Albo dasz i m tą… od nysy i powiesz że chcesz mieć np 15% miększe. Ja tak zamawiałem tylko że chciałem twardsze ale nie do wawy.

_________________
FSO WARSZAWA 223 '71
JAGUAR XJ6 '85


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 08, 2009 7:37 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 13, 2007 9:49 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Krzanowice
8) A moze bys sprobowal sprezyny od poloneza.Niepamietam dokladnie ale srednica jest podobna a wagowo tez niama zbyt duzej roznicy.Pozatym kupisz je na szrocie za grosze.A co do kowala to szukaj takiego ktory zajmuje sie resorami on powinien ci to zrobic.Utwardzic jest duzo latwiej niz zmiekczyc. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 9:54 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 30, 2008 7:48 am
Posty: 144
Lokalizacja: łosice/głowno
~Arek napisał(a):
Spokojnie bo ci żyłka pęknie. Rady przez internet mają… jedną… wadę - to często wróżenie z fusów, bo się nie widzi tego nad czym się debatuje.

Dzięki za rady odnośnie amorów. Myślałem, że boli mnie palec a nie łokieć. WIEM, ze amortyzatory są… "dobre", chyba że widziałeś i wiesz lepiej?
Tyle się ponapinałes i nic z tego nie wynikło. To znajdź mi sprężyn oryg od wawy, chętnie kupię i nawet podziękuję. Przez kilka miesięcy widziałem dwa komplety, z czego jeden sam kupiłem (jak widać od nysy). Beczka, ścierwo i każdy inny RWD to tylko pomysł "ze łba", nie mam przy sobie kompletu każdego z tych aut aby stwierdzić czy coś podejdzie.

I tak w zasadzie to zejdź ze mnie, bo wóz jest już wyremontowany, polakierowany i z nowym wnętrzem. Usmarowałeś się trochę smarem, skończyles kilka fakultetow i uważasz się za dowcipnego-ironicznego-mą…drego fachowca. A masz problemy z poprawną… polszczyzną….


hmm, jesteś bardzo impulsywny i w dodatku poprostu nie uprzejmy, próbowałem Ci doradzić wydaje mi się słusznie, może w za bardzo obrazowy sposób...kwestia gustu. ani na Ciebie nie naskakuję, nic mi nie pęka...i na Ciebie "nie wchodzę". Pare razy się w smarach pomazałem to fakt, ale uwierz mi że jak by tak każdy reagował to nic dobrego by się z owego farum nie wyniosło. Powodzenia w pracach, co do polszczyzny to między innymi z tego powodu skończyłem politechnikę ,a nie uniwersytet...ortografii nie wymagano :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 11, 2009 9:30 am 
Offline
FULL MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 15, 2004 3:48 pm
Posty: 818
Lokalizacja: śląsk
Arek jak bys miał uzupełniony profil o miejsce zamieszkoania to pewnie ktos z Twojej okolicy by Ci doradził gdzie dobrze dorabiaja sprężyny


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 16, 2009 4:24 am 
Offline
FULL MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 02, 2005 10:16 pm
Posty: 625
Lokalizacja: Gliwice
W ogóle nie wiem, o co kruszenie kopii.
Sprężyny żuka są… doskonałym począ…tkiem nadawania warszawie sensownych manier - zawieszenie utwardza się, ale wcale nie tak, żeby stracić na komforcie. Jedynie - z uwagi na dużo większą… siłę potrzebną… do ugięcia, celem zachowania tej samej wysokości nadwozia, nalezy je skrócić. Brak skrócenia daje efekt, jaki mam w swoim legendarnym sedanie - czyli prześwit 26 cm :)

Stosowanie sprężyn z beczki czy poloneza - całkowicie bezsensowny pomysł - każda sprężyna zgniatana jest inną… siłą…, w zależności od dźwigni, jaką… stanowi wahacz. Spróbowalibyscie uzyć sprezyny z McPhersona auta o podobnej masie - będzie o wiele za wiotka, bo siła zgniatają…ca ją… w McPhersownie nie jest w ogóle zwiekszana przez dźwignię wahacza.
Zobaczcie, ile jest w warszawie od sprężyny do zwrotnicy...
żuk jest idealny, a najlepszy z nich - żuk diesel.

Pozdro

_________________
Tuning nie tylko warszawek :=D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 16, 2009 11:25 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 30, 2006 11:13 pm
Posty: 325
Lokalizacja: Lodz
jak sie jezdzi warszawa raz w miesiacu 5 km dookoła osiedla to można sobie zapakować skrócone sprężyny nawet od czegoś większego twarde !!!

Prawda jest taka że sprężyny od żuka diesela są… zajebiste do jazdy kawalerskiej. Całe auto i zawieszenie nabiera dobrej charakterystyki(lecz automatycznie skracamy jego żywotność) Warszawa na zakrętach zaczyna wreszcie sie słuchać i nie podpiera się lusterkami przy większych prędkościach, nie nurkuje przodem.

Jezdziłem na codzień ostatnie dwa lata na tych sprężynach.
Co do komfortu nie masz racji (nie ma juz przysłowiowej kanapy)

Mało tego do zastosowania tego typu sprężyn twardszych na dłuższą… metę blacha musi być porzą…dnie wyspawana zwłaszcza sanki i ich mocowanie. Bo co nie co może sie poodrywać popękać itd itp :wink:

_________________
ŻUK V8 5.0 http://www.topgear.com.pl/zuk-v8-sok-zuka-zdjecia,zuk,zdjecia,1154


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 19, 2009 7:20 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 13, 2007 9:49 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Krzanowice
A jeszcze takie pytanko na boku.Arek jakie masz cisnienie w oponach?Tak z ciekawosci. :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 24, 2009 10:42 am 
Offline
FULL MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 02, 2005 10:16 pm
Posty: 625
Lokalizacja: Gliwice
filipszyma napisał(a):
jak sie jezdzi warszawa raz w miesiacu 5 km dookoła osiedla to można sobie zapakować skrócone sprężyny nawet od czegoś większego twarde !!!

Prawda jest taka że sprężyny od żuka diesela są… zajebiste do jazdy kawalerskiej. Całe auto i zawieszenie nabiera dobrej charakterystyki(lecz automatycznie skracamy jego żywotność) Warszawa na zakrętach zaczyna wreszcie sie słuchać i nie podpiera się lusterkami przy większych prędkościach, nie nurkuje przodem.

Jezdziłem na codzień ostatnie dwa lata na tych sprężynach.
Co do komfortu nie masz racji (nie ma juz przysłowiowej kanapy)

Mało tego do zastosowania tego typu sprężyn twardszych na dłuższą… metę blacha musi być porzą…dnie wyspawana zwłaszcza sanki i ich mocowanie. Bo co nie co może sie poodrywać popękać itd itp :wink:


Chłopaku, musisz jeszcze troche pożyć, żeby przejeździć warszawą… tyle ile ja (blisko 270.000 km).
Komfort jazdy na sprężynach żuka jak dla mnie jest wręcz większy, choć to oczywiście kwestia gustu. Dla mnie mało komfortowe jest prowadzenie auta tak niepewnego jak warszawa na seryjnych sprężynach. A na żukowskich nie ma efektu wypadają…cych gałek ocznych, choć nadmieniam tu z całą… mocą…, że przy ich zastosowaniu, konieczne jest użycie odpowiednich amortyzatorów, bo seryjne nie utrzymują… siły odbicia tych sprężyn, co skutkuje podskakiwaniem auta. Króko mówią…c - prawidłowego zmodyfikowania zawieszenia warszawy nie dokonuje się za pomocą… brzeszczotu i ścią…gacza do sprężyn - trzeba trochę więcej zachodu i wtedy efekt jest bardzo dobry. U siebie miałem gazowe sachsy, w wawce z cosworthem wstawiłem gazowe monroe. Efekt bardzo dobry i tu i tu, choć zawieszenia się różniły od siebie prześwitem o ok. 10 cm - czyli bardzo dużo. Siła tłumienia sachsów była większa, ale i wymogi stawiane zawiasowi - też inne. materiał nie do końca na porównanie, ale lepszym nie dysponuję na teraz.

O kwestii wyspawania budy nie chcę w ogóle mówić, bo wychodzi z Twojej wypowiedzi, że przy sprężynach oryginalnych nie trzeba mieć wyspawanych sanek i ich mocowania... pozwolisz, że oszczędzę Ci komentarza.

_________________
Tuning nie tylko warszawek :=D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL