Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lis 30, 2008 6:12 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 2:56 pm
Posty: 7360
Lokalizacja: Warszawa - Leoncin
Cześć
Poczytałem nico o temacie ale nadal czuję się zagubiony.
Planuję Caddiego rejestrować na żółte blachy (chyba że odradzacie).
Co ma zrobić dokładnie? Po kolei gdzie do kogo (najlepiej prosił bym o adresy w wawie .. konserwatorzy rzeczoznawcy itp .. wiecie o co chodzi. żeby było bezproblemowo).
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 6:47 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 11, 2002 1:00 am
Posty: 4046
Lokalizacja: L.pl
Najpierw załatw sobie opinie rzeczoznawcy, numer wyślę Ci na priv.
Później zrób sobie białą… karte (na wzór mogę użyczyć swoją…, jest co prawda do devila `73 ale połowe można z niej przepisać żywcem, w drugą… połeowe powpisujesz dane swojego cadiego) Następnie maszerujesz do wojewódzkiego konserwatora zabytków (chyba na jasnej), składasz wszystkie dokumenty. Czekasz na decyzję o wpisaniu do rejestru zabytków, gdy ją… dosaniesz jedziesz na przeglą…d i ze wszystkimi papiórami do WK po wydanie nowych blach.

PS. rejestracja na żółte a później prucie samochodu, spawanie i wstawianie hydro :o jak się konserwator dowie od życzliwego to możesz mieć gorą…co :devil: ja bym się zastanowił


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 7:54 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 2:56 pm
Posty: 7360
Lokalizacja: Warszawa - Leoncin
Dziękuję.
Piotras napisał(a):
PS. rejestracja na żółte a później prucie samochodu, spawanie i wstawianie hydro :o jak się konserwator dowie od życzliwego to możesz mieć gorą…co :devil: ja bym się zastanowił

No właśnie. Jakie mogą… być tego konsekwencje?
Jak wyglą…da do od strony prawnej? W końcu to tylko ingerencja w ramę i zawieszenie :=D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 8:34 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 04, 2003 1:20 pm
Posty: 2388
Lokalizacja: WWA
Jak fura kupiona w unii to po co komu rzeczoznawca ? Zeby kase tylko mu wcisnac? Zaden rzeczoznawca nigdy monciaka nie widzial a ma zolte blachy... Wszystko zalatwialem sam.

Organizujesz sobie białą… karte - na wzór jak Piotras pisał. Wpisujesz tam półprawde pólserio. Tego chyba nikt nie czyta. Robisz 3 egzemplarze i lecisz na jasną…. Skladasz pisemko z kartami i czekasz 2 tygodnie. Dostajesz decyzje.

Z tą… decyzją… i formularzem przeglą…du pojazdu zabytkowego (70 wypełnionych pktow) lecisz na przeglą…d pojazdu zabytkowego. Ja jako ze mialem 1km od siebie stacje kontoli, to jechalem na pałe. Niezarejestrowana furą…, bez papierow, bez oc :D :D. Sesese... Tam Ci podbijaja swistki i włala masz wszystko jesli chodzi o zabytek.

Reszta to jak przy normalnej rejestracji fury.

Co do hydro. Lowrder to pojazd mozna powiedziec kolekcjonerski a aktualnie z tego co wiem to zolte blachy sa na rowni z zabytek/pojazd kolekcjonerski.

Za czasow rejestracji pytalem czy bezproblemu bede mogl zaingerowac w zawieszenie celem zamontowania zawiasu regulowanego. Konserwator stwierdzil ze nie ma problemu...

....zawsze rzecz jasna znalezc sie moze bardzo zyczliwy rzeczoznawca ktory zrobi wszsytko by ci uprzykrzyc zywot.

_________________
dont act like a how how, i aint fuck you in my low low, i will fuck you up on the street with my Monte hoppin to da beat


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 8:34 pm 
Offline
OG MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 07, 2006 5:51 pm
Posty: 1467
Lokalizacja: Poznań/ Ostrów Wielkopolski
Jeżeli chcesz prawdziwego Lowridera zrobić to na pewno nie żółte tablice... w jednym z tematów pamiętam ktoś pisał że trzeba jakoś około 90% seryjny wyglą…d... - co wyklucza już chociażby przeróbka silnika + rama no i zawieszenie...

_________________
'82 Mustang 5.0
ex. '85 Ford Mustang 2.3l


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 8:38 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 04, 2003 1:20 pm
Posty: 2388
Lokalizacja: WWA
Nie seryjny wyglad tylko oryginalne częsci i nie 90% tylko ...

Cytuj:
Podstawowym kryterium uznania pojazdu za zabytkowy jest jego wiek – 25 lat, a także ilość oryginalnych części – 75%.


Zolte blachy nie oznaczają… zabytku tylko tez np. pojazd unikatowy...

_________________
dont act like a how how, i aint fuck you in my low low, i will fuck you up on the street with my Monte hoppin to da beat


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 9:40 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 2:56 pm
Posty: 7360
Lokalizacja: Warszawa - Leoncin
Aha czyli niema problemu?
75% oryginał będzie spokojnie po przeróbkach (np bo co tam zawieszenie, koła i lakier) lub nawet jeśli nie to pozostanie kolekcjonerski i nie straci swoich "wartości" papierologicznej.
A jak przeróbki nie stworzą… problemu .. to tylko jeździć i sie cieszyć (a z przezornosci niepotrzebnie się nie obnosić) i będzie cacy.
Gdzie dorwę wzór białej karty? I tych innych formularzy? Bo w necie niema ;)
Chłopaki, cią…gle mi dupę ratujecie. Dziękuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 10:34 pm 
Offline
OG MEMBER

Dołączył(a): Pn lip 14, 2008 9:48 am
Posty: 1530
Lokalizacja: Sulejówek k/W-wy
to jak do działa u Ciebie Walker? Po prostu ryzykujesz?
Zastanawiam się nad kupnem tego auta http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6881139
i się zastanawiam tez nad tym, czy warto i jakie ma się z tego korzyści, ze auto będzie na żółtych papierach - oczywiscie nie biorą…c pod uwagę samego faktu posiadania zółtych blach.

_________________
samochody:
Chevy Blazer K5 79r. 327cui - projekt w trakcie
Chevy Caprice - szczur
------------------------
www.detroitiron.pl/forum

www.grusgarage.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 30, 2008 10:55 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 2:56 pm
Posty: 7360
Lokalizacja: Warszawa - Leoncin
Jest kilka zalet. Główną… jak dla mnie jest brak koniecnzości stałego opłacania pojazdu. np podczas remontu, zimy itp nie trzeba płacić OC. A jak chcesz wyjechać na ulice to ubezpieczasz na kwartał i tyle.
Do tego dochodzi bezterminowy przeglą…d ..
Jakie są… jeszcze plusy?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 01, 2008 8:41 am 
Offline
FULL MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 12:00 pm
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa
Faktycznie rzeczoznawca nie jest Ci potrzebny. Byłby potrzebny gdyby auto było przed cłem. Jak składasz papiery do konserwatora na Jasnej 10 to nie musisz dokładać opinii rzeczoznawcy. Drukujesz to w dwóch egzemplarzach na tekturowym papierze w kolorze wg wzoru i czekasz tydzień. Dalej tak jak opisali poprzednicy. Wzór białej karty dostaniesz od Piotrasa, jego diabeł był chyba najbardziej zbliżony parametrami do Twojego :), jak chcesz moge Ci dać karte od cadillaca 63 i 65 bo mam. Karta od Riviery Ci się nie przyda :)

_________________
mitrok
www.weselneauta.pl
www.wynajem-lawety.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 01, 2008 8:48 am 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 22, 2002 1:00 am
Posty: 2589
Lokalizacja: W-wa
grusiak napisał(a):
to jak do działa u Ciebie Walker? Po prostu ryzykujesz?
Zastanawiam się nad kupnem tego auta http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6881139
i się zastanawiam tez nad tym, czy warto i jakie ma się z tego korzyści, ze auto będzie na żółtych papierach - oczywiscie nie biorą…c pod uwagę samego faktu posiadania zółtych blach.


Ja najpierw mialem Bela na normalnych blachach. Rejestracje na żółte zrobiłem już po zamontowaniu hydro. Przeglą…d przeszedl bez smarowania bez najmniejszego problemu :=D Nie mam w karcie u konserwatora wpisanego zawieszenia, ale sadze ze jak bym wpisal - "hydrauliczne amortyzatory z mozliwościa regulacji prześwitu" to by to przeszło.

_________________
http://www.chromowane.pl/ - CHROMOWANE.pl - felgi szprychowe OG Wire Wheels, opony z białym pasem, zawieszenia hydrauliczne i pneumatyczne HOPPOS
Chevy Belair 1973 Lowrider


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 01, 2008 9:14 am 
Offline
FULL MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 12:00 pm
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa
Przecież konserwator nie jest rzeczoznawcą…, oni nie mają… pojęcia o mechanice :)
Jak składałem karte do Cadillaca 63 to sławny Pan Roman spytał czy to co tu napisałem jest prawdą…, bo on tego nie sprawdzi :D (karte robiłem sam).

_________________
mitrok
www.weselneauta.pl
www.wynajem-lawety.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 01, 2008 9:23 am 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 11, 2002 1:00 am
Posty: 4046
Lokalizacja: L.pl
ALPAq napisał(a):
Jest kilka zalet. Główną… jak dla mnie jest brak koniecnzości stałego opłacania pojazdu. np podczas remontu, zimy itp nie trzeba płacić OC. A jak chcesz wyjechać na ulice to ubezpieczasz na kwartał i tyle.
Do tego dochodzi bezterminowy przeglą…d ..
Jakie są… jeszcze plusy?


Kolejnym + jest to że jak ścią…gasz fure z US to na zabytek płacisz mniejsze opłaty.
Ale i tak wszystkie + i - to kwestia posiadanego auta. Dla mnie w tej chwili żółte blachy żadnych korzyści nie przedstawiają…. Wszystkie moje auat i tak maja > 40 lat więc i tak ustawodawca zwalnia mnie z obowią…zku posiadania cią…głości w OC. Jeśli ktoś ma młodsze auto to zawsze może załatwić sobie papier od rzeczoznawcy, że pojazd posiada wartość historyczną… i to tez go zwalnia z OC

mitrok napisał(a):
Faktycznie rzeczoznawca nie jest Ci potrzebny. Byłby potrzebny gdyby auto było przed cłem.


Fuktycznie, mój błą…d zapomniałem że to auto kuione w PL i tu już zarejestrowane, napisałem co ja musiałem załatwić.

mitrok napisał(a):
Wzór białej karty dostaniesz od Piotrasa, jego diabeł był chyba najbardziej zbliżony parametrami do Twojego :)


Bez przesady :devil: pod maseczką… miałem 2 x tyle co Alpaq bo prawie 8 l a nie nędzne 4.1 :=D no i o ćwierć metra był dłuższy. Bliższy już byłby devilowy exdevil 79 ale do karty i tak nie ma to znaczenia, połowa to jakieś wodolejstwo a konkretnych danych technicznych i tak trezba poszukac w ksią…żce lub necie. W każdym razie białą… karte i tą… wypełnioną… listę danych na przeglą…d mam.

O właśnie bym zapomniał, jak bedziesz na jasnej seeerdecznie pozdrów Pana Romana :devil:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 01, 2008 10:12 am 
Offline
FULL MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 12:00 pm
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa
No i z plusów masz oczywiście te 50% dodatkowe zniżki w składce.

_________________
mitrok
www.weselneauta.pl
www.wynajem-lawety.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 01, 2008 10:17 am 
Offline
OG MEMBER

Dołączył(a): Pn lip 14, 2008 9:48 am
Posty: 1530
Lokalizacja: Sulejówek k/W-wy
co jeszcze istotne przy amerykanach, ze nie trzeba przerabiać świateł :D

_________________
samochody:
Chevy Blazer K5 79r. 327cui - projekt w trakcie
Chevy Caprice - szczur
------------------------
www.detroitiron.pl/forum

www.grusgarage.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL