Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 4:23 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 10:03 am 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N lis 30, 2014 4:01 pm
Posty: 98
Hej,

Podczas ostatniej przejażdżki w sezonie Niebiescy na siłę dowalili mi się do Oldsa i uparcie chcieli mi zabrać dowód rejestracyjny (czego na szczęście udało mi się uniknąć) za dwurzędową tablicę rejestracyjną z przodu.

"Jak Pan se kupuje amerykańskie auto, to se Pan jeździ nim po stanach a nie tu"... Taki Clint Eastwood i jego przydupas - tłuk - któremu 3 minuty tłumaczyłem dlaczego mogę mieć czerwone kierunki zgodnie z prawem (tu nawet Clint Eastwood go zjechał)

Poczytałem rozporządzenie i rzeczywiście - wynika, że nie można posiadać z przodu białych tablic dwurzędowych;

Cytuj:
§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. W przypadkach uzasadnionych konstrukcją ciągnika rolniczego tablice umieszcza się z przodu pojazdu.
3. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę jednorzędową, z wyjątkiem ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 2.
4. Z tyłu pojazdu umieszcza się tablicę jednorzędową albo dwurzędową w zależności od miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, z zastrzeżeniem ust. 5.
5. Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.
6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.


natomiast nie mogę znaleźć żadnej potwierdzonej informacji odnośnie żółtych blach. Kojarzę zapis, że jeśli konstrukcja pojazdu zabytkowego nie pozwala na zamontowanie jednorzędowej tablicy z przodu, można zastosować dwurzędową ale nie mogę znaleźć paragrafu na papierze, same fora itd.

Podpowie ktoś, czy w świetle prawa, można mieć żółtą kwadratową tablicę z przodu?
Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 10:16 am 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 25, 2009 3:33 pm
Posty: 274
Lokalizacja: Łorsoł/Urwisów
Jak ja się dowiadywałem dla siebie, to była możliwość wyrobienia tylko jednej tablicy dwurzędowej, nie dwóch i ta podwójna tylko na tył. No albo dwie pojedyncze. Dwóch podwójnych nie.
Dostałeś dwie dwurzędowe żółte tablice w urzędzie?

_________________
Impala 1965 SS HT


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 11:12 am 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N lis 30, 2014 4:01 pm
Posty: 98
A dowiadywałeś się o żółte, czy białe blachy? Jedna dwurzędowa i jedna jednorzędowa, tyle, że dwurzędowa z przodu, bo między kły zderzaka pasuje, a prostokąt z tyłu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 12:15 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 8:22 pm
Posty: 1208
Drugą dwurzędową dostaniecie tylko jak "zgubicie" jednorzędową i wystąpicie o wtórnik. Patrząc na powyższą historię z tępymi milicjantami i tak się przyjebią. Co tam u Was tacy drażliwi w tym 3City? Już któryś raz słyszę, że się przypierdalają do amcara...

_________________
[url]https://www.facebook.com/HellOnWheels67[/url]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 1:46 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 25, 2009 3:33 pm
Posty: 274
Lokalizacja: Łorsoł/Urwisów
Mopar_Tcz napisał(a):
A dowiadywałeś się o żółte, czy białe blachy? Jedna dwurzędowa i jedna jednorzędowa, tyle, że dwurzędowa z przodu, bo między kły zderzaka pasuje, a prostokąt z tyłu.

Tylko żółte, i mam żółte. Dobrze dostałeś - podwójna może być tylko z tyłu. Wtórnik nie ma nic do rzeczy - masz obowiązek zamówić wtórnik długiej długi a kwadratowej kwadratowy, cwaniakowanie nic tu nie da.
Jeśli pojedyncza długa nie pasuje Ci z przodu a NIE chcesz ingerować w stan zabytkowy możesz ją wozić za przednią szybą. Z przodu w widocznym miejscu.

Nie musisz przerabiać jak nie pasuje, a ty miejsce gdzie można zamontować masz tyle że nie pasuje, np. zasłania albo wymaga przeróbek itp. i wtedy za szybę z przodu. Wszyscy tak robią i chyba nie mają z tym problemów.
Na dole na środku w miejsce na tablice walisz co chcesz - najlepiej stare oryginalne i tak jeździsz - nie ingerujesz.

_________________
Impala 1965 SS HT


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 07, 2015 2:25 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N lis 30, 2014 4:01 pm
Posty: 98
Minio - dzięki bardzo, myślałem, że jest tu jakaś furtka, że w zabytkowych można "machniom"

Cytuj:
i wtedy za szybę z przodu. Wszyscy tak robią i chyba nie mają z tym problemów.


No własnie nie do końca - szukałem ale nie mogę znaleźć historii sprzed kilku lat o tym jak zabrali dowód rejestracyjny młodemu prawnikowi, który miał w BMW e46 tablicę za przednią szybą. Koleś wygrał przed sądem, a sprawa była o tyle głośna, że siadł potem na tych policjantów, że przepisów nie znają i rozdmuchał.

9" -
A do kogo jeszcze się czepiali?
Jak wszędzie są Ludzie i ludzie... Ewidentnie im przeszkadzało auto, bo ściągali mnie na 3-pasmowej drodze, gdzie oboje byliśmy w ruchu :) Ogólnie nie jestem z typu "cwaniakujących", zresztą na początku teksty, że zakazuje mi dalszej jazdy tym pojazdem, rozsyłają informacje do wszystkich patroli, bla bla bla... Skończyło się na pouczeniu, bo jak stwierdził Clint Eastwood - kończy służbę i nie ma czasu, ale tak to by tu zaprowadził ze mną porządek :) :) Z drugiej strony tylną blachę mam też w nielegalnym miejscu, więc mimo wszystko nie byli tacy źli - skończyli na pouczeniu


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sie 19, 2016 3:01 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Cz sie 11, 2016 9:24 am
Posty: 1
dzwoniłem w tej sprawie do WK, powiedzieli, że:

*Z przodu auta tablica musi być jedno-rzędowa.
*Za kwadratową tablicę z przodu grozi mandat karny z tytułu złego oznakowania pojazdu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 31, 2017 10:05 am 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 21, 2007 4:44 pm
Posty: 347
Lokalizacja: Warszawa
Mopar_Tcz napisał(a):
Hej,

Podczas ostatniej przejażdżki w sezonie Niebiescy na siłę dowalili mi się do Oldsa i uparcie chcieli mi zabrać dowód rejestracyjny (czego na szczęście udało mi się uniknąć) za dwurzędową tablicę rejestracyjną z przodu.

"Jak Pan se kupuje amerykańskie auto, to se Pan jeździ nim po stanach a nie tu"... Taki Clint Eastwood i jego przydupas - tłuk - któremu 3 minuty tłumaczyłem dlaczego mogę mieć czerwone kierunki zgodnie z prawem (tu nawet Clint Eastwood go zjechał)

Poczytałem rozporządzenie i rzeczywiście - wynika, że nie można posiadać z przodu białych tablic dwurzędowych;

Cytuj:
§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. W przypadkach uzasadnionych konstrukcją ciągnika rolniczego tablice umieszcza się z przodu pojazdu.
3. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę jednorzędową, z wyjątkiem ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 2.
4. Z tyłu pojazdu umieszcza się tablicę jednorzędową albo dwurzędową w zależności od miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, z zastrzeżeniem ust. 5.
5. Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.
6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.


natomiast nie mogę znaleźć żadnej potwierdzonej informacji odnośnie żółtych blach. Kojarzę zapis, że jeśli konstrukcja pojazdu zabytkowego nie pozwala na zamontowanie jednorzędowej tablicy z przodu, można zastosować dwurzędową ale nie mogę znaleźć paragrafu na papierze, same fora itd.

Podpowie ktoś, czy w świetle prawa, można mieć żółtą kwadratową tablicę z przodu?
Pozdro


Wedlug ustawy, czy legalnie mozna umiescic tablicy za szyba? Bo nie widze nic takiego w ustawach. A co to znaczy, (pkt. 6) "...to przednia i tylna tablice umiescza sie w srodku szerokosci pojazdu..."? Czyl na zewnatrz? Czy za szyba, w kabinie?

Czy jest ustawa ktora dotyczy ustawienie tablica, zeby pasowala do pojazdu (typu pogiecie, itd)? Czy legalnie mozna zmienic ksztalt tablicy? Jezeli nie, nie wiem jak zamontowac tablica w'ogole do samochodu!! Na przyklad, w Monte Carlo rok 1974. W przodu jak i w tylu, nie ma fizyczne miesca, zeby montowac nic oprocz amerykanskie tablice, chyba ze polskie tablice (1-rzedowa oraz 2-rzedowa) zostana mocno pogiete, nawet zeby juz nie bedzie mozna rozcyfrowac litery!! Jezeli wedlug ustawy, mozna pogiac tablicy, to OK.

_________________
Mike

rebelridesclassiccars.blogspot.com
Facebook: RebelRides ClassicCars


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 12, 2017 5:28 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 07, 2014 5:44 pm
Posty: 34
Lokalizacja: Darłowo
Już nie długo chyba od stycznia wchodzą u nas amerykańskie małe tablice . Już nie mogę się doczekać ciekawe jak je zrobią czy będą fajnie wyglądały ?

_________________
Dodge W200 1976 , Eldorado 5.7 diesel , firebird 91 . caprice , chevy k5 , ram 1500 1996 , fleetwood 86 ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 13, 2017 11:16 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 12, 2009 5:37 pm
Posty: 83
Lokalizacja: WLKP
Dobra zmiana?
:wink:

_________________
http://losklamotas.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL