Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 4:23 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 3:09 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 28, 2012 12:41 am
Posty: 365
Lokalizacja: Podkarpacie
Ja się już przedstawiłem, teraz czas na Rivke.
Rocznik: 1969
Pojemność: 430 cui/ 7.0 L
Moc: 360 KM
Moment obr: 643Nm

Samochód kupiłem w Polsce, trochę na wariata ale dwa dni wcześniej sprzedałem fiata i brakowało mi auta pod domem.
Wcześniej tylko oglądałem tą rivierę ale tematem interesowałem się od bardzo dawna i coś mi mówiło, że to może być moja szansa. Dalej tak twierdzę tylko trochę optymizmu mi ubyło :=D

Od razu mówię, że nie będzie z niego lowrider'a ani showcar'a (chociaż kto wie?). :sauer:
To ma być samochód do jazdy, chcę go odnowić i doprowadzić do sprawności technicznej. Tzn w zasadzie już jest sprawny, byłem na bad technicznym i hamulce ponad 90% oprócz jednego, jak stwierdził diagnosta "słabe amortyzatory"... ja myślę, ze on siedzi na samych sprężynach :=D Ale gość lubi mi robić problemy i albo sie przyczepi do "brudnego spodu" albo do zardzewiałych obudów bębnów. Tak więc ostateczne badanie jeszcze przede mną.

Samochód ogólnie w stanie dobrym, nawet bardzo dobrym, jak na swoje lata. Co ciekawe środek praktycznie idealny, lekkie naprawki i wszystko powoli zaczęło działać, łacznie z glovebox'em, licznikiem i innymi duperelami, którymi mogłem się zająć we własnym zakresie, bo mechanik ze mnie żaden. Wcześniej ktoś wykonał nową tapicerkę przedniej i tylnej kanapy. Poza tym nie ma już czego w środku naprawiać poza rozprutą podsufitką. Nie podartą, tylko nitka na szwach puściła. Pikuś.

Blacharka, ogólnie w bardzo dobrej kondycji. Zero dziur itp. Trochę rdzy na przednich słupkach, na jednym nawet trochę więcej. Wokół tylnej szyby pod dachem winylowym też się trochę dzieje ale póki co nawet tego nie widać. Dach też ktoś poprawiał, w sensie nakleił, zeby nie odstawał, jest niestety popękany. Spód auta zdrowiutki, rama też. Jedynym kiepskim miejscem jest mocowanie nadwozia do ramy pod akumulatorem. Komuś musiał wylać sie kwas i skorodował blachę nadwozia. Poza słupkami, których jeszcze nie oglądałem dokładnie, jest to jedyne miejsce wymagające blacharza. Maska ma trochę miejsc z korozją, póki co zostały wyczyszczone, podkład, szpachla, farba. Całą maskę zabezpieczyłem folią samochodową w kolorze czarny mat, po pierwsze żeby na chwilę było, po drugie sprawdzić jak to bedzie wyglądało. Wygląda cacy i to pewno będzie jedyna zmiana w tym aucie, trzeba tylko oddać do lakiernika.

Z małych rzeczy, podłączyłem nagrzewnicę, myślałem ze ktoś odłączył bo ciekła, ale jest zupełnie sprawna. Uruchomiłem zapieczone pompki otwierające przednie swiatła. Trudno je zsynchronizować ale działają, przynajmniej na razie. Jak za pewne wiecie, światła idealnie pasują z dużego fiata. Tak więc rivierka dostała oczy z karetki i bardzo mi sie to podoba.

Co się okazało do zrobienia a zupełnie nie wykazywało oznak szwankowania był a w zasadzie dalej jest silnik. Chodził równo, palił na dyg, tylko po wymianie oleju brakło ciśnienia (które i tak było słabe) i przestał smarować pod pokrywą zaworów. Szybko zdecydowałem się oddać do mechanika, po ściągnięciu miski olejowej ukazało się w niej z 0,5kg mułu metalu z olejem. I tu zaczęła się grubsza robota, którą zają się mechanik. Wszystkie kanały, pompa olejowa zatkane były dosłownie kitem, nie wiem czy ktos w USA w ogóle wymieniał w nim olej... Tak czy inaczej obecnie prace trwają, niedługo ma być jak nowy :banan:

Kiedy będzie już na chodzie i wróci pod dom, zacznę sie zajmować innymi drobnostkami. Z mechanikiem sprawdzimy pewno jeszcze inne podzespoły. Jeżeli macie jakieś porady to proszę oświećcie mnie. Tuningować go w żaden sposób nie zamierzam, chcę odnowić, żeby był w miarę dla oka. Jedyne co to dodam lusterko od strony pasażera bo nie jestem przyzwyczajony manewrować takim kolosem. Poza tym to ma być taki samochód 20/20...dobrze wyglądał z 20 metrów przy 20km/h 8)
Lakier jest nieoryginalny (w oryg był różowo-jakiśtam), matowy, trochę porysowany ale póki co to nadaje rivierce charakteru. Trochę go odnowiłem i nabrał lekkiego połysku, w końcu zauważyłem że tj metallic. Jak mi się znudzi i wszystko będzie już zrobione to może maźnę na jaki czarny. Albo biały.

Pozostały mi do kupienia opony. Biały pasek strasznie mi postarza to auto, więc zdecyduję się na Cooper Cobry z białymi napisami. Czy ktoś wie jak będą prezentowały się opony o szerokości 255? Obecnie mam założone 225, jedną 235 (wiem, wiem...), felgi prawdopodobnie 7x15". Czy taka felga przyjmie 255? Na tył chciałbym taką większą, z przodu 225.

No tak zapomniałbym, nie działają jeszcze szyby od str pasażera. Urwany jest tryb w mechanizmie i nie ma tryba lub ślimaka na silniku. Już wymontowałem, bo w zasadzie było tylko włożone do drzwi. Mam gościa co dorabia wszelkiej maści tryby, nie wiem tylko jak z samym napędem do trybu. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek części pasujące do tego pojazdu i chce je sprzedać, wiecie co robić :=D

Trochę popisałem, zapraszam do zdjęć 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Open up the door bitch, I wanna park in your garage!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 3:19 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 2:56 pm
Posty: 7360
Lokalizacja: Warszawa - Leoncin
Bardzo ładna Riva! gratuluję. W końcu nie jakiś brzydki b-tail
Kolorek też fajny - nie żaden nudny czarny.
Z oponami proponował bym nie przesadzać. 255 podejdzie jak popieścisz tylko pytane po co - żeby jeszcze mocniej go nosiło? żeby jeszcze wieksze miał opory toczenia?
Interior wygląda super, całosc z tych kilku metrów na fotkach wygląda mega ale zdjęcia otwartego podmaskowia zdradzaja faktyczny stan.
Zakasuj rękawy i działaj !!

_________________
Chevy '64 Impala SS Rag Top Lowrider

Lakiery House Of Kolor / Felgi szprychowe Dayton Wire Wheels / Zawieszenia CCE

WWW.CUSTOM-SHOP.PL


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 3:25 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 28, 2012 12:41 am
Posty: 365
Lokalizacja: Podkarpacie
Z tym samym się gryzę w przypadku tych szerokich opon...
W tym wypadku zapytam gdzie można tanio kupić 225/70/R15? Bo wszędzie są albo szersze albo niższe...
Klasyczne opony mają fajne goodriche ale trochę drogo biorąc pod uwagę moc przekazywaną na tylne koła :=D

_________________
Open up the door bitch, I wanna park in your garage!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 3:51 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 2:56 pm
Posty: 7360
Lokalizacja: Warszawa - Leoncin
Tu masz kozak cenę ale jak nie chcesz pasków ..

http://e-maxxis.pl/shop/product.php?id_product=464

Zostaje polowanie na allegro albo szukanie w stanach i import tego.

_________________
Chevy '64 Impala SS Rag Top Lowrider

Lakiery House Of Kolor / Felgi szprychowe Dayton Wire Wheels / Zawieszenia CCE

WWW.CUSTOM-SHOP.PL


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 4:01 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 28, 2012 12:41 am
Posty: 365
Lokalizacja: Podkarpacie
Taaak to wszystko już przejrzałem i mi się nie widzi.

_________________
Open up the door bitch, I wanna park in your garage!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 5:52 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 10:06 am
Posty: 557
Lokalizacja: Warszawa
piekny okaz - gratuluje zakupu i zycze pociechy z auta... :) w miare jakichkolwiek prac rob dokumentacje i wrzucaj zdjecia... chetnie poogladamy :)

ALPAChino napisał(a):
W końcu nie jakiś brzydki b-tail


:kick:

_________________
Chevy 210 2dr '53 - CUSTOM
Buick Riviera Boattail '73 - CLASSIC
Lincoln Town Car Signature '91 - DAILY

*Pontiac GTO '67 - MUST HAVE!!! - nadejdzie ten dzień.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 6:30 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 02, 2012 6:09 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Kalisz Wlkp
Dlaczego jest wystawiona świeża aukcja z rivą ? :roll:

http://otomoto.pl/buick-riviera-krakow-C24900873.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 6:32 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 28, 2012 12:41 am
Posty: 365
Lokalizacja: Podkarpacie
Wystawia ją ciągle, chociaż sprzedał 3mce temu :?

_________________
Open up the door bitch, I wanna park in your garage!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 29, 2012 6:25 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 27, 2009 10:58 pm
Posty: 336
Lokalizacja: Wave-City
Na oryginalne Road Wheels spokojnie naciagniesz 255. Al skad przyszly Ci do glowy takie brednie , ze nosi na boki? Moze jak masz zawieszenie jak z gumy to tak. Wracajac do tematu, ja z tylu mam 275 z przodu 255 ale tak jak zaznaczylem wczesniej ze zrobionym zawieszeniem i nie mowie tu o kupowaniu silentblockow ze stanow bot je mozna wsadzic sobie miedzy bajki.
U mnie rozpadly sie po 5k kilometrow. Sprawdz luzy na ukladzie kierowniczym-centerlink i przekladnia sa najslabszymi punktami no i moze idler arm. Przesmaruj wszystkie 5 krzyzakow na wale i obydwa CV jointy. Reszta w rivierach jest pancerna.

Tu fota z bialymi napisami:
Obrazek

Pozniej poszukam zdjec z profilu to wrzuce.

Polecam rowniez Twojej uwadze ta strone jezeli jeszcze jej nie znasz: www.v8buick.com

Peace

_________________
GOT TORQUE?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 29, 2012 8:11 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 28, 2012 12:41 am
Posty: 365
Lokalizacja: Podkarpacie
Śliczna rivierka.
Na zawieszeniu i kierownicy luzów nie mam, byłem na bad technicznym u arcyskrupulatnego pana...
Które to jest idler arm? Albo jak to jest po polsku?
Koła mam Rally Wheels, nie Road? szer chyba 7", to co tu pokazujesz wygląda na dużo szersze.

_________________
Open up the door bitch, I wanna park in your garage!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 29, 2012 9:24 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 27, 2009 10:58 pm
Posty: 336
Lokalizacja: Wave-City
Idler arm jest po stronie pasażera, po stronie kierowcy jest przekładnia a łączy je centerlink.
Co do kół masz rację Rally. U mnie z przodu jest 8'' z tyłu 9'', docelowo przód 9'' tył 11''.
A arcyskrupulatni diagności i ich śmieszne przyrządy nie przemawiają do mnie. Ostatnio pojechałem swoim plastikiem na badanie dla przypału. Jedyne co miałem sprawne to łączniki i jeden amortyzator. Ścieżka zdrowia wykazała 80% sprawności na obu amorach z czego jeden był kompletnie pusty. Jak rozbierzesz i pomacasz to będziesz wiedział czy jest ok czy nie.

Peace.

_________________
GOT TORQUE?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 02, 2013 1:32 am 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): So gru 29, 2012 3:39 pm
Posty: 28
ładna sztuka, 'znam' ją osobiście :D miała być moja, niestety spóźniłem się. Nie sprzedajesz jej przypadkiem? :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 02, 2013 12:14 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 28, 2012 12:41 am
Posty: 365
Lokalizacja: Podkarpacie
Jeszcze nie sprzedaję :=D , usiłuje doprowadzić silnik do formy, bo jak pisałem chodził dobrze ale w środku kiepsko.

Dobrze, że zdążyłem w takim razie, oglądałem ją w lipcu, później temat umarł. We wrześniu zdecydowałem się od razu jak sprzdałem fiata.

_________________
Open up the door bitch, I wanna park in your garage!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 12, 2013 4:40 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 28, 2012 12:41 am
Posty: 365
Lokalizacja: Podkarpacie
Jakoś nie miałem okazji przyfocić prac nad silnikiem, wiec tu zaraz po wyciągnięciu i szlam w misce olejowej :=9

Obrazek

Obrazek

_________________
Open up the door bitch, I wanna park in your garage!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 12, 2013 5:41 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 27, 2009 10:58 pm
Posty: 336
Lokalizacja: Wave-City
Panewka walka? :roll:

_________________
GOT TORQUE?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 235 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL