Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:59 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 20, 2013 3:49 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Śr gru 19, 2012 9:05 pm
Posty: 121
MODEL:
Buick Riviera 1972r.
SILNIK:
455 cu in (7,5l) V8 big block
Rozebrany i poddany obróbce.
-W bloku rozwiercone kanały olejowe, tuleje o 0.030".
-Wyważony wał po pierwszym szlifie
-W głowicach powiększone kanały oraz osadzone większe zawory TA1060/1070 stg 1-2.
-Sprężynki zaworowe stg 1
-Nowe popychacze, dźwigienki, wałek dźwigienek i laski popychaczy
-Ostrzejszy wałek TA212
-Nowe mocniejsze panewki
-Tłoki doprężające speedpro nadwymiar 0.030"
-Komplet porządnych uszczelniaczy i uszczelek z TA performance
-Śruby korb i głowic ARP
-Komplet nowych śrub ze stali nierdzewnej do skręcenia silnika i osprzętu
-Nowy łańcuch i koła rozrzadu
-Aluminiowe koła pasowe
-Nowa pompa paliwa, pompa ody, oleju, termostat
-Chromowane pokrywy zaworów
UKLAD DOLOTOWY:
-Kolektor Edelbrock z serii performer
-Gaźnik Edelbrock
-Duży filtr Edelbrock
-Przewody i filtr paliwa Edelbrock
-Chromowane pokrywy zaworów
-3 rzędowa alu chłodnica z wentylatorami i elektroniką
-Chromowany alternator
UKLAD WYDECHOWY:
-Rurowe kolektory wydechowe chrom 3"
-Tłumiki środkowe flowmaster super 44
-Końcówki flowmaster
-Wydech z nierdzewki 3"
ELEKTRONIKA:
-Aparat zapłonowy MSD
-Cewka MSD
-Kable MSD
-Moduł elektroniczny MSD
-Świece E3
UKLAD NAPĘDOWY:
3 biegowy automat TH-400 wyremontowany
-Konwerter TCI 10" street fighter 3000 stall
-Nowy tłumik drgań
ZAWIESZENIE:
-Niższe sprężyny i amortyzatory Jamco suspension -2"
-Grubszy przedni stabilizator i dodany tylny
-Wszystkie gumy poliuretanowe oraz nowe końcówki i drążki
UKLAD HAMULCOWY:
-Chromowana większa pompa hamulcowa
-Przednie zaciski z Mercedesa W220 Brembo 4 tłoczki
-Tył przerobiony na tarcze
-Przewody w stalowym oplocie
BODY-KIT:
-Przerobiony przedni zderzak
-Przerobiony grill
-Usunięte listwy boczne
ŚRODEK:
stock
CAR-AUDIO:
stock
INNE:
-Chromowana pompa wspomagania
-Chromowane elementy pod maską
MOC:
seria - 255KM/4000rpm 508Nm/2800rpm 0-60mph-8,4s : 1/4-15.9 Waga 1960kg

W grudniu wylicytowałem sobie w Californi Buicka, który na fotkach wyglądał w miarę ok.
Teraz w końcu go odebrałem, jak go pierwszy raz zobaczyłem to się trochę podłamałem. Wnętrze można powiedzieć, że w ogóle nie istnieje.
Na zewnątrz mocno porysowany. Ale po głębszej analizie wyszło iż buda jest bardzo zdrowa. Ogólnie nie ma rdzy praktycznie na żadnym elemencie.
Co nie zmienia faktu iż pracy będzie duuuużo.

Tak auto ma mniej więcej wyglądać:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wnętrze tak jak w tym buicku
hotrodscustomstuff.com/OLD_SITE/1965-Ri ... ra-02.html

Pierwsza podróż Riviery na lawecie do domu gdzie spędzi pewnie ze dwa lata.
Obrazek

A tak się prezentuje obecnie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Samochód jest ogromny(ponad 5,5m długości), lexus wygląda jak resorak:o
Obrazek

Razem z autem przypłynęło już sporo gratów. Narazie głównie do silnika.
Obrazek

No i czekamy do wiosny, jak tylko zrobi się cieplej zaczynam rozbiórkę
Obrazek

_________________
www.cube-design.pl
http://www.facebook.com/pracowniacubedesign


Ostatnio edytowano Wt sty 19, 2016 10:22 am przez Octane, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 20, 2013 5:38 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N lis 21, 2010 9:06 am
Posty: 180
Obrazek

Znajome skrzyżowanie :)

Fajnie, że w okolicy coraz więcej amerykanów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 20, 2013 5:57 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N lut 10, 2013 2:47 pm
Posty: 72
Lokalizacja: Pruszków
No będzie trochę roboty, wnętrze faktycznie nie ma...czekam na relację :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 21, 2013 7:26 am 
Offline
FULL MEMBER

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 6:12 am
Posty: 929
sorki i kurde tego nie rozumiem...sciagnelem blisko 15szt wiec cos tam o nich wiem
i nigdy nie skumam czemu ludzie kupują w takim stanie skoro za 2-3tys więcej maja naprawde ładne egzemplarze kiedy Ciebie za tą kwote sama tapicerka tyle wyniesie..ale nic życze powodzenia...mam troszkę części na zbyciu w razie co

_________________
NIE PRZEPLACAJ ZA FURY...KUPUJ BEZPOSREDNIO Z USA....TYLKO Z BUJALEM:) 508319139


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 21, 2013 9:07 am 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Śr gru 19, 2012 9:05 pm
Posty: 121
W sprawie części na pewno będę się odzywał. Wylicytowałem go tanio bo buda wyglądała na zdrową i auto z Californi, ale jak to bywa i je** polaczki dorobkiewicze i finalnie tanio wcale nie wyszło. Tak jak piszesz za 2-3k więcej bym miał kompletną. Ale jest co jest.

_________________
www.cube-design.pl
http://www.facebook.com/pracowniacubedesign


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 22, 2013 12:03 am 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 12:12 am
Posty: 174
wiem co Bujal mówi bo sam mu zaufałem i jestem zadowolony , a Tobie życze wytrwałości w doprowadzeniu auta do stanu perfect

_________________
must GT 94 yellow
BOATTAIL 71


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 22, 2013 12:47 am 
Offline
FULL MEMBER

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 6:12 am
Posty: 929
Dobra riva to koszt ok 5-8tys usd za auto nie wiem ile kolega dal za nia ale skompletowanie wnetrza np saego dashboard I konsola to juz 600$. A to dopiero czubek gory lodowej zrovienie tapicerki I skompletowanie srodka jak dla mnie ok 15tys pln...czyli tyle co riva w usa...

_________________
NIE PRZEPLACAJ ZA FURY...KUPUJ BEZPOSREDNIO Z USA....TYLKO Z BUJALEM:) 508319139


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 22, 2013 8:06 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 27, 2009 10:58 pm
Posty: 336
Lokalizacja: Wave-City
Ze środkiem nie ma lipy, można do b-taila kupić gotowy i będzie taniej i lepiej niż u polskiego tapicera, który szyje fotele do domu. Co do blachy i reszty to lepsza taka Riva niż ''żylety'' które przyjeżdżają ze stanów. I wiesz Andrzej o której mówię bo ją widziałeś. Rama złamana, silnik pomalowany pędzlem, buda krzywa jak fale dunaju bo jakiś zjeb dospawał tylne błotniki migomatem na zardzewiałą blachę. Ale na zdjęciach świeci się wszystko jak psu jajka. Więc lepiej kupić taki egzemplarz z Californii i nie dopłacić 2$ tysi, ale mieć nie zniszczony samochód, niż wydac 15$ k i mieć zjebanego szrota , w którym i tak jest wsio do zrobienia.

Gratuluję zajebistego sprzętu.

Polecam forum www.V8buick.com, jest duża szansa, że tam kupisz konsolę. W Holandii jest złom z boattailami.

_________________
GOT TORQUE?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 22, 2013 9:26 am 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Śr gru 19, 2012 9:05 pm
Posty: 121
Nailheadlova gdzie można kupić gotową dobrą tapicerkę?
Masz namiar na ten złom?

Moja riviera kosztowała 2,2k$ ale reszta opłat wyniosła ponad 4k$ przez "uczciwych Polaków w USA"
Ja nie szukałem igły bo i tak chciałem całość rozebrać i zrobić po swojemu, łącznie z tapicerkami, silnikiem itd. Najważniejsza była zdrowa prosta buda. Silnik chcę zrobić na +400km więc i tak trzeba w nim praktycznie wszystko wymienić. Liczyłem tylko na to że wnętrze będzie bardziej kompletne bo to że zniszczone to nie jest jakiś tam problem.

_________________
www.cube-design.pl
http://www.facebook.com/pracowniacubedesign


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 22, 2013 1:15 pm 
Offline
FULL MEMBER

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 6:12 am
Posty: 929
Nailhead...mowisz o 1 na 15 ktora byla wtopa... widziales moja...cena 5tys usd, mitroka 6 tys usd, ziomala bodajże 7tys usd wiec nadal uwazam ze lepiej kupic w usa tylko ze poprzedzone inspekcja za 300$ by uniknac wtop niz taka za 2.5 tys
tymbardziej ze nauczony doswiadczeniami z moim 52 po roku prac moge stwierdzic ( i osoby typu Svoboda rowniez) ze polscy fachowcy i to nie wazne czy to lakiernik blacharz czy elektryk czy inna profesja to istna droga przez meke...niefachowosc, niedotrzymywanie terminow, zmiany w umowach czy zwykle partactwo...to normalnosc i codziennosc a ceny jak z kosmosu (80-150 za godz)...wiec kapitalka takiego auta w polsce ( a wszystkiego nie da sie zrobic w garazu samemu) to czesto samobojstwo i lepiej kupic drozej w USA (wojtas ostatnio wychaczyl niezla na ebay)
co do wnetrza tutaj koszty będą duże bo auto jest rozszabrowane..brak dome light tylnich kloszy lampek konsoli itd itp a to 25$ tu 50 $ ostatnio konsole widzialem an ebay za 300$ pod chciago koles na ebayu partuje rive bralem od niego przednia szybe
no to gratuluje Octane fachowców...ja za wszystko biore 1tys usd i chyba nie ma osoby ktora mogla by mi zarzucic nieuczciwosc...
co do twojego priva za miesiac jestem w pl to ci podam co mam w piwnicy

_________________
NIE PRZEPLACAJ ZA FURY...KUPUJ BEZPOSREDNIO Z USA....TYLKO Z BUJALEM:) 508319139


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 22, 2013 2:16 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 27, 2009 10:58 pm
Posty: 336
Lokalizacja: Wave-City
Masz Andrzejku rację, ale tu mówimy o konkretnym przypadku gdzie kolega kupił samochód ze zdjęć. Chodziło mi o to, że na zdjęciach możesz pokazać każdą padakę i będzie wyglądać jak igła.
I nie wydaje mi się, że godzina pracy warsztatu między 80 a 150 pln była z kosmosu w realiach stolicy.

_________________
GOT TORQUE?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 22, 2013 2:51 pm 
Offline
FULL MEMBER

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 6:12 am
Posty: 929
Czy to drogo czy nie kwestia opini...zwlaszcza ze takie ceny to nie tylko stolyca
W kraju gdzie teraz mieszkam mechanik bierze 300pln za godz pracy(czyli 2x wiecej niz w stolycy...ale zarobek fizola tutaj to ok 15tys czyli x5 srenia prnsja w pl a umyslowy ok 35tysiec jak dla mnie w kraju gdzie zarabia sie 3000pln miesiac 150 pln u mechanika to kosmos...tymbardziej ze serwis jaki sie za to dostaje (nagminna niefachowosc, nieslownosc nieterminowosc) wola o pomste do nieba. Przy takim projekcie 150pln x ilosc godzin= cena kosmos
Widziales moja 52 gdybym chcial tak silnik w pl kosztowalo by mnie to tyle iile dalem za zamochod.
Wojtas ostatnio kupil na ebay rive stala 20k or best offer...i pewnie tyle by zaplacil za zrobienie samego silnika w polsce
Dlatego uwazam ze lepiej kupic lepsze drozej w usa niz reanimpwac trupa w pl
A co do tego autka coprawda mam czesci z 73 ale moze cos dosztukujemy w marcu
Mam cale nowe zawieszenie drazki gumki itd

_________________
NIE PRZEPLACAJ ZA FURY...KUPUJ BEZPOSREDNIO Z USA....TYLKO Z BUJALEM:) 508319139


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 22, 2013 6:22 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 27, 2009 10:58 pm
Posty: 336
Lokalizacja: Wave-City
Tak tylko nie zapominaj, że ten mechanik musi w pl pójść do sklepu i kupić za ceny takie jak u Ciebie albo 2 x większe. I tak można przewalać się argumentami bla,bla,bla. Nie róbmy koledze politycznego OT.

Fajna Riva, walcz dzielnie. :devil:

_________________
GOT TORQUE?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 22, 2013 6:41 pm 
Offline
FULL MEMBER

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 6:12 am
Posty: 929
Nailheadlova napisał(a):
Tak tylko nie zapominaj, że ten mechanik musi w pl pójść do sklepu i kupić za ceny takie jak u Ciebie albo 2 x większe. I tak można przewalać się argumentami bla,bla,bla. Nie róbmy koledze politycznego OT.

Fajna Riva, walcz dzielnie. :devil:

Cena czesci nie ma zadnego zwiazku z cena za roboczogodzine mechanika....czy pompa wody kosztuje 100 czy 300pln nadal wymieniasz ja x czasu razy 150pln


Propo czesci octane mam zlecenie na 2mustangi wiec pewnie za miesiac bede slal kontener jakbys cos chcial przewiezc...kasuje troszke taniej niz mechanik;)

_________________
NIE PRZEPLACAJ ZA FURY...KUPUJ BEZPOSREDNIO Z USA....TYLKO Z BUJALEM:) 508319139


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 22, 2013 7:51 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Śr gru 19, 2012 9:05 pm
Posty: 121
Nie ma co się licytować na roboczogodziny, bo większość będę robił sam. Lakiernika mam dobrego i nie drogiego dla mnie. Od silnika też mam dobrego mechanika, który składał mi już kilka mocnych silników, min ponad 350km silnik do mitsu, ponad 200Km NA do hondy z 8 lat temu, więc dobrymi mechanikami się nie martwię.
Bujal zawieszenie mam już całe kupione. Wszystkie końcówki, tuleje itd. coś jak w tym linku:
http://www.ebay.com/itm/200557144648;js ... 26_rdc%3D1
Chyba że coś na tył.
Mam też 4 amory nowe, gaźnik edelbrocka, kolektor dolotowy edelbrocka, filtr edelbrocka, wszystkie gumowe uszczelki drzwi szyb bagażnika, kompletny rozdzielacz msd, kable msd, zestaw do naprawy skrzyni biegów, pompę wody, kolektory wydechowe rórowe z oldbuickparts. Może gdzieś tam na szrocie jest jakaś riviera?

Co do części napisz mi na PW jaką chcesz prowizję i myślę że bym chciał jeszcze sporo domówić.

_________________
www.cube-design.pl
http://www.facebook.com/pracowniacubedesign


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL