Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sty 19, 2011 9:34 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): So sty 08, 2011 6:57 pm
Posty: 16
Witam.korzystając z okazji,iż mamy ponownie zimę,chciałbym zadać kilka pytań w związku z zawieszeniem w moim samochodzie.Przyglądając się bliżej zawieszeniu zauważyłem ,że przy każdym kole znajduje się czujnik który sprawdza na jakiej wysokości jest dane koło, korygując i dodając powietrza lub upuszczając.Tak więc chcąc opuścić samochód zdejmowałem "wajchy" które są podczepione pod zawias i autko zjeżdżało w dół :D .Ale na dłuższą metę jest to trochę skomplikowane i śmieszne.Tak więc stąd moje pytanie, czy ktoś wie jak skonstruowany jest ten czujnik, czy można go oszukać , iż koło jest za wysoko i np. odpowiednią rezystancją móc go opuszczać.Nie chodzi i o szybkie opuszczanie,skakanie,itp, ale o możliwość opuszczenia autka na niedzielne turlanie...I czy poduchy bez powietrza w tym typie zawiechy nie dostają po du**e?

_________________
Ford Thunderbird 1964


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 20, 2011 8:41 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 10, 2009 10:03 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
wydaje mi sie ze jezdząc na opuszczonych poduszkach mozesz pogniesc kielichy,wnoskuje to gdyz jakis czas jezdziłem na tirach i tam jak sie nie podniosło naczepy na poduchach (np. po ówczesnym opuszczeniu poduszek tak aby dopasowac sie do rampy) i przejechaniu załadowaną naczepą pare km mozna było rozwalic kielichy co wiazało sie po pewnym czasie przecieciem poduszki,ubytkiem powietrza.dodam ze z air ridem miałem mało do czynienia wiec moge sie mylic.moze ciezar auta osobowego nie jest tak duzy zeby zgniesc kielichy :?

_________________
Najlepszy środek na rdze to środek maski.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 20, 2011 8:52 am 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 2:56 pm
Posty: 7360
Lokalizacja: Warszawa - Leoncin
Jeździłem trochę lindolnem na glebie i nie polecam :D
Nie da się jechać, po 3km plecy tak bolą, że chce się wyć.
Kielichy ani poduchy sie nie uszkodziły a zrobiłem łącznie z 400km tak. Jak wygląda u Ciebie ten czujnik?

_________________
Chevy '64 Impala SS Rag Top Lowrider

Lakiery House Of Kolor / Felgi szprychowe Dayton Wire Wheels / Zawieszenia CCE

WWW.CUSTOM-SHOP.PL


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 20, 2011 10:45 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): So sty 08, 2011 6:57 pm
Posty: 16
Więc tak, czujnik jest wielkości i kształtu opakowania pasty do butów.z jednej strony wchodzi wiązka kilku kabli, na środku znajduje się wajcha coś jak w starym młynku do kawy.Do końca tej małej wajchy podłączona jest przedłużka która połączona jest z wahaczem.Tak więc jak zdjąłem ramie i przesunąłem ramie do dołu to autko ładnie opadało.Tak więc wnioskuję,że jak oszukam pomiar to powinno być możliwe ręczne opuszczenie.Ale najlepiej chyba będzie, jak po prostu kupię taki czujnik na allegro i go rozbiorę...Co do twardości to troszkę pomagało upuszczenie powietrza z kół :) jedyny element resorujący.
Zrobiłem zdjęcie tego czujnika.Jak doczytam jak je wstawić to edytuje posta...

Obrazek

Może mało czytelne,jak potrzeba zrobię lepsze za dnia.

_________________
Ford Thunderbird 1964


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL