Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:26 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 26, 2007 12:21 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 28, 2003 12:42 am
Posty: 235
Lokalizacja: Niedaleko
jak wyglą…da montaż zawieszenia hydro w samochodzie z niezależnym zawieszeniem przod i tył ( powiedzmy mercedes w126) czy trzeba dużo rzeźbić? spawać? chodzi mi o same siłowniki ...

jaby ktoś miał jakieś zdjęcia lub rysunki jak to powinno wyglą…dać to byłbym wdzięczny

aaa i jakia zawiecha najbardziej nadała by się do takiego auta(126), nie chodziło by o skakanie etc. przedewszystkim trzy koła, i opuszczanie tył, przod i boki.

wdzięczny będe za wszelkie info ...

Pozdrawiam

_________________
Ride or Die
GG 3291958


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 26, 2007 6:56 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 04, 2005 6:11 pm
Posty: 292
Lokalizacja: Kielce
szukaj poo forum to znajdziesz, na bank był już podobny temat..

_________________
"Na stu szprychach, wiesz stara szkoła..."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 27, 2007 4:51 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 28, 2003 12:42 am
Posty: 235
Lokalizacja: Niedaleko
na forum nie ma kompletnie nic na ten temat... na necie znalazłem ale jakieś szczępki informacji ...
zależy mi na jakichkolwiek informacjach bo musze się zdecydować na coś konkretnego

_________________
Ride or Die
GG 3291958


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 27, 2007 9:20 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 30, 2003 9:51 am
Posty: 192
Lokalizacja: Gdań…sk
Hej,

Mamy podobny problem z tym ze ja potrzebuje troche Twojej pomocy.

Mam kompletne zawieszenia od 126 (odciete razem z podluznicami). Planuje we wlasnym zakresie zrobic pneumatyczny system - tzn. zamiast sprezyn wstawic poduszki od ciezarowki, calosc kontrolowac za pomoca mikrokontrolera i czujnikow polozenia.

To co bym potrzebowal od Ciebie to wymiary polozenia zawieszenia i czesci podwozia od ziemii, by uwzglednic to przy przymiarkach poduszek pneumatycznych. Na marginesie dodam ze buduje cala rame do tego zawieszenia i dlatego potrzebuje wiecej wymiarow.

Co daje w zamian?
Po oprogramowaniu i sprawdzeniu mikrokontrolera udostepnienie go do skopoiwaina i oczywiscie to co jawazniejsze gotowy projekt pneumatycznego zawieszenia.

Pozdrawiam Miras


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 28, 2007 4:43 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 28, 2003 12:42 am
Posty: 235
Lokalizacja: Niedaleko
Nie ma żadnego problemu moge wszystko pomierzyć, napisz tylko ktore wymiary potrzebujesz porobie zdjęcia i pomierze żeby wszystko było widoczne jak należy ...

_________________
Ride or Die
GG 3291958


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 1:39 am 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 04, 2002 1:30 pm
Posty: 2683
Lokalizacja: W-WA
z tego co wiem, 126 to nadwozie samonośne i z tego względu nie odważyłbym się wepchną…ć do niego hydro. ale odpowiadają…c na Twoje pytanie, dużo rzeźbienia z tym nie ma. parę dziur, parę spawow i gotowe. inna kwestia czy buda wytrzyma. o szczegołach najlepiej opowie Ci walker jak mniemam.

Pzdra.

_________________
riding this 'til the wheels fall off


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 9:03 am 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 22, 2002 1:00 am
Posty: 2589
Lokalizacja: W-wa
w mercedesach amortyzatory trzeb zastą…pić cylindrami, ale tzw reverse flow.

tutaj masz zdjecie jak wygladaja cylindry przystosowane do mercedesa (mają… nieco zmodyfikowane mocowania)

Obrazek

cylindry bylyby zamontowane w taki sposob ze blokowalyby calkowicie mozliwosc pracowania zawieszenia podczas jazdy (inaczej niz w amerykancach, gdzie opieraja sie na sprezynach i zawieszenie moze pracowac), nalezaloby zastosowac akumulatory hydrauliczne, zamocowane przy pompach za zaworami doprowadzajacymi olej do cylindrow

Obrazek

dzieki temu cylinder zaczalby podczas jazdy pracowac jak amortyzator.
jesli bys chcial dynamicznie pobujac autem, wtedy odcinasz doplyw oleju do akumulatorow hydraulicznych i autko moze sie szybko bujac.

zestaw 2 pompowy z 4 akumulatorami do mercedesa spokojnie by wystarczyl. bujanko tyl/przod/boki spoko, ale 3 kola i skakanie to bym sobie odpuscil. w amerykancach ramy jesli nie sa porzadnie powzmacniane potrafia sie giac.

wzmocnienia napewno tez trzebaby jakies porobic podwozia, bo jednak 200kg w bagazniku napewno robiloby swoje.

_________________
http://www.chromowane.pl/ - CHROMOWANE.pl - felgi szprychowe OG Wire Wheels, opony z białym pasem, zawieszenia hydrauliczne i pneumatyczne HOPPOS
Chevy Belair 1973 Lowrider


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 12:22 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 14, 2006 7:18 am
Posty: 272
Lokalizacja: BDG
A jakie modyfikacje zawieszenia i podwozia trzeba dokonac w mercedesie w115 aby zamontowac air ride??

_________________
Po co jezdzic szybko skoro nikt nie widzi jaka fura jezdzisz :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 29, 2007 8:23 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 30, 2003 9:51 am
Posty: 192
Lokalizacja: Gdań…sk
Hej.

Wymiary ktore mnie interesuja ze 126 to:
wysokosci sprezyn (przod i tyl) - mierzone miedzy gniazdem dolnym i gornym,
rozstaw osi,
wysokosc podluznicy z przodu nad ziemia (2 wymiary - mocowanie wahacza dolnego i podluznicy tuz przed sprezyna) i belki z tylu tez nad ziemia (2 wymiary - mocowanie belki nosnej do progu i najnizszy punkt wahacza wleczonego).
W sumie 7 wymiarow.

Z gory dziekuje Miras


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 12:26 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 28, 2003 12:42 am
Posty: 235
Lokalizacja: Niedaleko
Mikut napisał(a):
Hej.

Wymiary ktore mnie interesuja ze 126 to:

Jutro wszystko pomierze i napisze co i jak.

Dzięki Walker za wyjaśnienie sprawy, całkiem inaczej myślałem że ma być. A tu wychodzi na to, że nie trzeba cią…ć nic... nie spodziewałem się że aż tak bezinwazyjnie można to zrobić, chociaz w sieci znalazłem kilka innych rozwią…zań, to to podoba mi się najbardziej.... podjarałem się jak dziecko :jump:

teraz pozostała najważniejsza sprawa czy takie coś jest wogole dostępne i ew. jaka jest cena?

co do wykonywania trikow, to skakanie wogole nie było mi w głowie. I tak się zastanawiam jakby to wszystko dało rade, ale co jak się zcznie wyginać to się wzmocni... :wink:

_________________
Ride or Die
GG 3291958


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 1:38 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 28, 2003 12:42 am
Posty: 235
Lokalizacja: Niedaleko
znalazłem coś takiego ... jest to zdjęcie zawieszenia starszego mercedesa.

Obrazek

jak widać na załą…czonym obrazku amortyzatory są… mocowane osobno, sprężnyny sobie a amortyzatory sobie.
Jak w innych autach amortzatory mocowane są… do wachacza dolnego.

Czy w takim wypadku siłowniki przedstawione przez Walkera, dały by rade (przy podniesieniu auta sprężyna by wypadła? chyba że byłaby na tyle wysoka, że po podniesieniu sprężyna została by dalej w gniazdach)

Wcześniej pisałem o innych rozwią…zaniach...
Jeżeli możecie to wyjaśnijcie o co chodzi w tym rozwią…zaniu ktore przedstawiłem
Tak wyglą…dają… skrawki zdjęcia siłownika ..
Obrazek

Pozdrawiam
P.S nowy post tylko dlatego żeby nie było bałaganu

_________________
Ride or Die
GG 3291958


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 30, 2007 8:52 am 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 22, 2002 1:00 am
Posty: 2589
Lokalizacja: W-wa
zawsze troche trzeba ciac, a to zrobic dziury na cylindry, a to dospawac ich mocowania, dziury na przewody hydrauliczne. itp. tak wiec bez ciecia sie nie obejdzie.

co do tych dwoch ostatnich zdjec, to z tego co widze to wyglada mi to na coil over setup zaadoptowane na przod auta.

w amerykancach stosuje sie ten typ na tyle auta, gdzie sprazyny oraz amortyzatory ida osobno.
Obrazek

ale widac po zdjeciach ze mozna zaadoptowac tez i na przedzie w mercedesach cos takiego zastosowac.

w tym sposobie cylindry nie blokuja pracy zawieszenia przez co nie trzeba stosowac akumulatorow hydraulicznych, wiec i ograniczasz koszty (te bańki z azotem są… dość drogie i ze wszystkimi zaworami odcinahjacymi i rozdzielaczami kosztuja kolo 2 tysiecy zlotych).

sam zestaw kosztuje 7tys zl, ale do tego trzeba dokupic mocowania cylindrow. w zestawie sa tez zwykle krazki, ale w niektorych sposobach montazu trzeba dokupic/ dorobic sobie specjalne. tak samo z mocowaniami te co ja przedstawilem na poczatku to trzeba samemu dorabiac.

_________________
http://www.chromowane.pl/ - CHROMOWANE.pl - felgi szprychowe OG Wire Wheels, opony z białym pasem, zawieszenia hydrauliczne i pneumatyczne HOPPOS
Chevy Belair 1973 Lowrider


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 05, 2007 11:02 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 7:24 pm
Posty: 459
Lokalizacja: POLE KUKURYDZY
Nie wiem jak długo ten merc ze zdjęcia bedzie jezdził w całości ! Siłowniki z przodu według mnie po jakimś czasie użytkowania wylecą… razem z mocowaniami cylindrow przez maske samochodu . Wydaje mi sie rownież iż najsłabszy zestaw hydro da rade mercowi i po jakims czasie autko bedzie sie nadawalo na złom.

Fotka cylindra wyglada na zastosowanie coil under z najprostszym capem .

1. Wzmocnić trzeba wszystko co sie da !!!
2. Wzmocnić trzeba wachacze gorne i dolne i ich mocowanie .
3. Wzmocnić miejsca gdzie beda zamontowane siłowniki jesli nie chcesz ich mieć na masce .
4. A najlepiej dać sobie spokuj z hydro i zamontować air bez problemu bez stresu ! Wieksza wygoda jazdy nie martwisz sie cieknacymi cylindrami ladowaniem akumulatorow itp. Wymiana sworzni co jakiś czas .




misiak123 napisał(a):
znalazłem coś takiego ... jest to zdjęcie zawieszenia starszego mercedesa.

Obrazek

jak widać na załą…czonym obrazku amortyzatory są… mocowane osobno, sprężnyny sobie a amortyzatory sobie.
Jak w innych autach amortzatory mocowane są… do wachacza dolnego.

Czy w takim wypadku siłowniki przedstawione przez Walkera, dały by rade (przy podniesieniu auta sprężyna by wypadła? chyba że byłaby na tyle wysoka, że po podniesieniu sprężyna została by dalej w gniazdach)

Wcześniej pisałem o innych rozwią…zaniach...
Jeżeli możecie to wyjaśnijcie o co chodzi w tym rozwią…zaniu ktore przedstawiłem
Tak wyglą…dają… skrawki zdjęcia siłownika ..
Obrazek

Pozdrawiam
P.S nowy post tylko dlatego żeby nie było bałaganu

_________________
[img]http://www.urbanflavours.pl/BaneryFora/urbanflavourspl.jpg[/img]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL