Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:27 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 08, 2008 9:40 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 30, 2005 5:39 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Doktor napisał(a):
oryginalna wypasiona pochromowana pompa kosztuje nie mało ale sa też pompy od innych maszyn na 24V.
:wink:

mógłbyś rozwiną…ć to zdanie :?

_________________
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi
którzy mogą mnie po prostu pocałować w dupę


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 08, 2008 9:46 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 9:09 am
Posty: 14
Jednym słowem:

Pompy w zestawach są… ładne i drogie

Jest wiele typów pomp od maszyn i cena jest przyjazna dla mnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 09, 2008 5:50 am 
Offline
FULL MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 12:00 pm
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa
Doktor napisał(a):
Skoda 105 ma zawieszenie niezależne.
Ha dawno mogłem kupić jakieś kozacko wyglą…dają…ce BMW ale skoda ma to coś prędko się jej nie pozbędę (chyba ze mi ukradną… jak ją… zrobię ) bym się lekko wku** wyposażenie nawet bez hydro przewyższy cenę rynkową….Mnie tak na prawdę nie cieszy podskakiwanie samochodem tylko to, co widziałem na jednym filmie pięknie wyglą…dają…cy law opuszczał się góra duł delikatnie na boki i tego typu triki to jest to.

Mam jeszcze jedno pytanie autko na zawieszeniu hydro nie zejdzie niżej niż go trzymają… sprężyny?


Nie chodziło o to czy ma zawieszenie niezależne czy inne tylko czy jest na ramie czy nie. Nie jest, więc hydro ją… złamie na pół. Lepiej do takich celów jak piszesz wsadzić pneumatyke bo pewnie taniej i lżej w bagażniku :)

_________________
mitrok
www.weselneauta.pl
www.wynajem-lawety.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 09, 2008 7:44 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 04, 2002 1:30 pm
Posty: 2683
Lokalizacja: W-WA
owszem, na hydro nie zejdzie niżej niż go trzymają… sprężyny. a jeśli nie chcesz skakać to airride będzie znacznie lepszym wyborem. nie rozerwie Ci auta a i komfort jazdy lepszy.

_________________
riding this 'til the wheels fall off


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 10, 2008 11:52 am 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 9:09 am
Posty: 14
Sukam poduszk i nie mogę znaleź


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 10, 2008 1:50 pm 
Offline
FULL MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 12:00 pm
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa
www.chromowane.pl

_________________
mitrok
www.weselneauta.pl
www.wynajem-lawety.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 10, 2008 2:35 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N sie 12, 2007 5:01 pm
Posty: 37
Są… moze jakies flash'e pokazujace jak zawieszenie hydrauliczne dziala ?? glownie chodzi mi o same cylindry... ew. jakby ktos mi to wytlumaczyl (po chlopsku) najlepiej na PW zeby nie zasmiecac tematu. Drugie pytanie dotyczy kosztu samych pomp i elektryki do ogarniecia tego (tj. majac juz same cylindry, akumulatory, weze do doprowadzenia oleju itp. )


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 10, 2008 5:07 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 9:09 am
Posty: 14
A nie wiem jeszcze czy jak bym zamontował siłownik pneumatyczny i "napompował" go do płowy powietrzem to spełniałby w jakimś stopniu role amortyzatora?? Zawieszenie hydro niestety jest za twarde dla mojego samochodu.

PS: Pompę olejową… kupisz za ok.400zł na napięcie 24V z małym zbiorniczkem na olej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 10, 2008 9:23 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N sie 12, 2007 5:01 pm
Posty: 37
a moglbys wyslac jakies zdiecia takiej pompy na maila ?? lub wrzucic tutaj jakies zdiecia, ogolnie czy bardzo trudno skompletowac zestaw hydro?? mozecie udostepnic zdiecia samych cylindrow ? albo jakis rysuneczek nawet w paincie (mniej wiecej jak to jest zbudowane) zrobic ?? jak to do osi czy tam wachacza przymocowane ??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 10, 2008 11:42 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 04, 2002 1:30 pm
Posty: 2683
Lokalizacja: W-WA
kompletowanie na własną… rękę raczej się nie opłaci. odką…d siedzę na l.pl paru próbowało, ale udało się tylko Adamowi od czarnej Warszawy z Legionowa. Z tego co wiem, wyszło go to drożej niż gotowy zestaw...

A wyglą…dać to powinno tak:
Obrazek
Obrazek

_________________
riding this 'til the wheels fall off


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 11, 2008 2:12 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 9:09 am
Posty: 14
Pompy można kupić za 400zł i wyglą…dają… o tak

Ta jest od zamykania dach czy coś takiego z citroena

http://img84.imageshack.us/my.php?image ... 140sr0.jpg

A ta nie wiem od czego ale tak wyglą…da

http://imageshack.us/?x=my5&myref=http://imageshack.us/

Myliłem się miałem 4 siłowniki pneumatyczne pewnie poszły do jakiejś maszyny :-? potrzebuję pomocy, jakiej długości jest siłownik w kitach lowrider chodzi mi o długość bez tego, co się wysuwa tylko sama obudowa.

PS: I nie tak rzeźnickie jak na focie powyżej zwykłe


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 11, 2008 3:51 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 11, 2002 1:00 am
Posty: 4046
Lokalizacja: L.pl
OMG!!!
Co to jest ?????? ? ? ? Są…dzą…c po rozmiarze klepki to te pompy malizną… jadą…, przecież to się sfajczy po kilku bujnięciach, jeśli chcesz zaadoptować to do zawieszenie to życzę szczęścia. Kolego chcesz hydro to zbieraj na jakiś porzą…dny zestaw a nie podcierasz dupe szkłem :-?


Doktor napisał(a):
Nawet nie pomyślałem o kupowaniu kita projektuje różnego rodzaju maszyny to i to wymyśle


Mówisz że się znasz, coś wymyślisz - prawdę mówią…c to zastanawiam się jak, bo cią…gle mówisz o tej pompie i siłownikach pneumatycznych - czy ty nie widzisz tu podstawowej różnicy hydro a air ???
... życzę powodzenia w dalszym myśleniu efekt zapewne będzie piorunują…cy takie 2 w 1 :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 11, 2008 5:02 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 9:09 am
Posty: 14
Nie buj nic ja morze nie mam doświadczenia w zawieszeniu hydro, ale w samej ideologii hydrauliki mogę mieć większe od ciebie.

Pneumatykę chcę zastosować tylko z tego względu, że ja bardziej lubię niż hydraulikę lepiej mi się z nią… pracuje.

A te pompy tak tylko wrzuciłem, bo z ką…ś zdjęcia miałem wytrzymają… spokojne bujania, ale jak ktoś chce czegoś mocniejszego to już katalog mogę podesłać pompy nie do zajechani tylko cena jest w kilku tyś.
Jak już wspomniałem nie mam doświadczenia w budowaniu zawieszenia, więc się pytam, jaka wysokość siłownika ma być

PS: jak byś czytał uważniej to napisałem wcześniej, że nie chcę montować hydro.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 11, 2008 5:47 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 23, 2005 5:21 pm
Posty: 735
Lokalizacja: Larvik NO
Hehe bajarz z ciebie niezly Panie Doktor. Z Twoich wypowiedzi wynika raczej, ze Twoja "ideologia" (?) :? bardziej pasuje do projektowania strugaczki ze sklejki i papieru sciernego na zajeciach ZPT niz "roznego rodzaju maszyn" :wink:

Czy moglbys podrzucic link lub fotke choc jednej maszyny, ktora zaprojektowales bym mogl sie przekonac jak bardzo sie myle?

Tym niemniej zycze sukcesow i podsylam materialy:

Obrazek
i jeszcze to:
Obrazek

Mam nadzieje, ze beda pomocne. :=D

Tak przy okazji, tak wyglada P&P w srodku Piotrasie!

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 11, 2008 7:27 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 9:09 am
Posty: 14
he he ja projektuje sprzęt dyskotekowy i z kumplem modernizujemy podnośniki a tam są… wszelakie rozwią…zania :D
Jak cię to interesuje mogę powrzucać fotki moich zabawek, ale to elektronika głównie.
Robię moduły. Wymyśliłem fajowski sterownik do kontroli siłowników od zawieszenia cyfrowy, ale niema to jak ciekłokrystalik. Materiały sa pomocne ale wysokość siłowników jeszcze była by mi potrzebna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL