Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt gru 25, 2012 3:17 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): So sie 11, 2012 11:59 am
Posty: 7
Witam.
Trochę czasu już przeglądam forum więc wypadało by przedstawić wam moje auto.
Lincoln Mark VIII z 93 roku zasilany jedynym słusznym źródłem paliwa w Polsce czyli podtlenkiem LPG :]
Zarażony amerykańską motoryzacją szukałem czegoś nietuzinkowego z jedyną słuszną wersją napędu V8+RWD. Pod uwagę brałem głównie Eldorado i Mark VIII. Jak widać wybór padł na Lincolna :)
Auto kupiłem w czerwcu w Ustce i jak się później okazało był to chyba mój najlepszy wybór motoryzacyjny do tej pory :) Pomimo tego, że fura ma blisko 20 lat stan techniczny rwie suty ;D Kupując go bałem się trochę, bo wiadomo że to maksymalnie nietypowe auto i wszelkie części można kupić tylko za wielką wodą ale nie żałuję.
Jeżeli chodzi o wyposażenie to jak wiadomo jest tu wszystko, i poza tempomatem całość jest sprawna. Komfortem podróżowania Mark przewyższa o 10 lat młodszą 607mkę którą miałem przed nim ;)
Żeby nie było zbyt kolorowo nie obyło się też bez kilku awarii. Do tej pory wymieniłem/naprawiłem:
Alternator- spalił się więc ściągnąłem nowy ze stanów
Pompa ABS- rozszczelniła się więc podobnie jak w przypadku alternatora- przypłynęła nowa ze stanów
Komplet WN czyli kable i świece- kable ze stanów, świece "krajowe" ;)
Czujnik wysokości zawieszenia- kupiłem w Polsce używkę
Wymieniłem tylne lampy na oryginalne bez tych pomarańczowych wstawek
Przywróciłem oryginalne oświetlenie USA na zewnątrz auta
Dokupiłem brakującą listewkę chormowaną przy lewym markerze.
Ukryłem centralkę od LPG w popielniczce żeby nie szpeciła mi futurystycznej dechy Marka
Wymieniłem nieszczelny przewód od zawieszenia.
Wypolerowałem wyblaknięte przednie lampy chodź nie poprawiło to beznadziejnej widoczności w nocy to chociaż lepiej wyglądają :)
Jak widać latem śmigam na kołach 19"( na zdjęciach wygląda jak terenówka, później opuściłem go trochę na pneumatyce), na zimę mam komplet oryginalnych felg.
Kilka zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tutaj fajne ujęcie kiedy auto stało kilka dni i opuściło się maksymalnie w dół
Obrazek

Jak widać na zdjęciach minusem auta jest lakier- najprawdopodobniej samochód jest po lekkim gradobiciu po którym dach i obie klapy zostały polakierowane tak jak by (cytując mojego lakiernika) "mieli 100ml farby i 5l rozcieńczalnika" więc na wiosnę Mark dostanie nowy lakier i tutaj mocno myślę nad zmianą koloru na biały.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 25, 2012 6:22 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 02, 2012 6:09 pm
Posty: 112
Lokalizacja: Kalisz Wlkp
No nareszcie doczekałem się jakiś fot :devil: Piękny marek,tylko na tych felach jak dla mnie za bardzo murzyńsko wygląda no ale to tobie ma się podobać ;-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL