Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:42 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 24, 2006 10:59 pm 
Offline
OG MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 3:52 pm
Posty: 2602
Lokalizacja: Gdań…sk
cos podobnego bylo na forum chyba, w jakims temacie zdaje sie z impala, musisz poszukac, ale patrzac po obrazkach to filozofi nie ma i text nie potrzebny jak dla mnie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 26, 2006 2:10 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 04, 2005 7:10 pm
Posty: 70
Lokalizacja: CzeladĹş-Piaski
Czego tam można nie rozumieć ? :o Przecież na tych zdjęciach masz wszystko jak na dłoni... rusz głową…... Tam napewno nie wyczytałbyś nic w stylu "odkręć srobkę nr8 ruchem zdecydowanym ruchem dłoni.."
Przyjzyj sie zdjęciom i buduj , nic trudnego...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 26, 2006 2:38 pm 
Offline
OG MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 3:52 pm
Posty: 2602
Lokalizacja: Gdań…sk
http://www.italianhorses.net/Tutorials/tutorials.htm


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 30, 2006 3:23 pm 
Offline
OG MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 3:52 pm
Posty: 2602
Lokalizacja: Gdań…sk
Tutek jak zrobic wykladzine w aucie domowym sposobem

Bierzemy chusteczke nasaczana taka jak do mycia dzieci, rak czy wnetrza auta, sa rozne. Wazne zeby nie byla nasaczona jakimis olejkami, ogolnie wszystkim co tluste. Myjemy to pod kranem tak zeby zmyc jak najwiecej specyfiku ktorym jest nasaczone. Nastepnie suszymy a jak po suszeniu bedzie pognieciona to pod zelazko i prasujemy miedzy jakimis materialami. Potem wkladamy do auta i dopasowujemy. Na koniec malowanie i gotowe. Ponizej zdjecia nie mojej produkcji ale pokazuja jak to wyglada w praktyce. Jestem w trakcie suszenia wlasnie, zobaczymy jak bedzie po malowaniu, jaki efekt z tego wyjdzie.

Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 8:13 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 23, 2007 7:35 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Toruń…
Witam. Jako, ze jestem tu nowy, to wypadaloby sie przedstawic. Mam na imie Daniel i pochodze z Torunia. Lowriderami interesuje sie od dzieciaka. Pamietam jak z kumplem z podstawowki przerabialismy warszawke icon_biggrin.gif.

Ostatnio pomyslalem, ze fajnie by bylo na 17-tke kupic sobie oldtimera amerykanca i dac mu hydro. Lecz niestety ceny jakie sa gdzieniegdzie mnie przerosly icon_frown.gif. Pewnego dnia szukajac zdjec z Mercury 51' znalazlem stronke www.jevries.com . I tak oto zaczela sie moja mania z mini lolosami. Skoro niemoge miec prawdziwego lolosa, to chociaz male modele i to o wiele wiecej niz 1 ! icon_biggrin.gif. Lecz niestety jestem poczatkujacy i niewiem duzo rzeczy. Najpierw chcialbym zrobic cos ala http://www.lowrider.pl/forum/viewtopic.php?t=3321 , ktory mnie zafascynowal bardzo, tyle zeby niemial elektronicznie regulowanego zawieszenia, tylko recznie. Moim marzeniem jest, aby postawic go wysoko tyl, nisko przod. cos jak to : .
Mozecie mi doradzic, co bedzie mi potrzebne i jak moge zrobic loloska wlasnego. Chcialbym takze wiedziec jakiej firmy modele sa dobre i nadaja sie do przerobek. Bo niechcialbym kupic modelu za 240 zl i polowe wypieprzyc do kosza, bo mi sie nieprzyda, a sama karoseria mi np. bedzie potrzebna. Heh ja nawet niewiem jak zmienic fele na szprychowki w modelu. Mam 2 pomysly zastepujace czesci. Mianowicie: zamiast podwozia styreny zastapic sklejka i zamiast w przednim zawieszeniu tych trojkatow ze styreny, to zastapic je metalowymi wstawkami w ksztalcie prostokatow.

Prosze pomozcie!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 11:08 pm 
Offline
OG MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 3:52 pm
Posty: 2602
Lokalizacja: Gdań…sk
po pierwsze zdecyduj czy model chcesz metalowy czy plastikowy, metalowe sa tansze i fajne sztukasy mozna wyrwac za grosze, szukaj po allegro firmy welly, moze nie powalaja jakos mega jakoscia ale nie sa tez zle w stosunku jakos=cena. do zrobienia zawieszenia to przede wszystkim inwencja tworcza, troche rurek odpowiedniej srednicy, jakis blaszki i np poxilina, poszukaj na forum tematu z impala bo w niej byla robiona zawieszka i cos tam bylo widac na fotkach wiec ci sie rozjasni, a wymiana felg, zdejmujesz stare zakladasz nowe :=D








tiki tiki :=D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 11:19 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 23, 2007 7:35 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Toruń…
Niewiem jak Ci dziekowac :]. A ten no ten fairlane zajebisty. Niby kojarze jak zrobic zawieche, ale np. potrzebowalbym cienkich rurek pospawanych ze soba. A niewiem gdzie cos takiego mozna zrobic. Modele TYLKO i wylacznie metalowe. Najlepiej skala 1:18 , ale takie troszke drogie bo prawie 100 zl za model, a ja sie boje ze cos spieprze i w ogole sie niezabiore za robote :D. Co do malowania modeli, to mam mnostwo pomyslow, na swietna robote. A jaka najlepsza skala, zeby bylo duzo miejsca na np. silniczki, albo jakies reczne mechanizmy zmieniajace polozenie. Czy 1:24 mi wystarczy ? Czemu niektorzy tak nielubia Welly? I czemu tutaj w tym dziale tak spokojnie. Strasznie duzo tu kurzu :P. Niektore posty z poczatkow forum! :o


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 11:26 pm 
Offline
OG MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 3:52 pm
Posty: 2602
Lokalizacja: Gdań…sk
jesli to maja byc silniczki z cdromow to 1:24 moze byc za maly, zamiast spawac rurki mozesz je polaczyc poxilina i zewnatrz jakos ladnie obrobic


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 11:30 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 22, 2007 10:02 am
Posty: 11
Czy impala http://www.mazboss.pl/pokaz_produkt.php?idprod=54będzie dobra na począ…tek? (miałem już trochę doświadczenia z modelarstwem)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 11:37 pm 
Offline
OG MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 3:52 pm
Posty: 2602
Lokalizacja: Gdań…sk
jesli czujes sie na silach i wiesz ze nie spier**** modelu to czemu nie :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 24, 2007 12:07 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 23, 2007 7:35 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Toruń…
Ajj kurcze chce bardzo zaczac, ale mam metlik w glowie. Niewiem czy niespierdziele modelu i niewiem jak to wszystko ma wygladac. Ale niepoddam sie. Tylko niewiem jaki model na poczatek dobry. CZy chevy impala z 59' roku mozze byc dobry na poczatek? Mam jeden silniczek od walkmena wymontowany, ale mowilem, ze pierwszy model ma miec zawieszenie regulowane recznie, a nigdzie nieznalazlem zadnego tucia na ten temat :( . Moze pomoze mi jakis dzielny modelarz? 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 05, 2007 5:32 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 23, 2007 7:35 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Toruń…
Ej a mam pytanie, jak obnizacie modele? Jak zrobic regulowane recznie zawieszenie w Welly Chevy impala 63' i Oldsmobile Super 88 z 1955 roku? Chcialbym, zeby mialy regulowane recznie zawieszenia np. poprzez jakas srubke itp. Chcialbym, zeby to bylo wytrzymale i nie do zdarcia, a nie zawieszenie z gumki i zapalki ;). Mam jeszcze pytanie co do malowania modelu. Jak malujecie i jakie stosujecie techniki ?Dzieki za odpowiedzi. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 05, 2007 11:05 pm 
Offline
OG MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 3:52 pm
Posty: 2602
Lokalizacja: Gdań…sk
co do malowania, ja usuwam lakier scansolem, potem polerka zadziorow na metalu, na to ze dwie warstwy podkladu, polerka podkladu drobnym papierem wodnym na lusterko, potem lakier ze 2 warstwy, jak sie dobrze polozy to jest idealnie gladki, jesli bys uzywal lakierow akrylowych to dajesz ze 3 warstwy farby polerujesz to drobnym papierem wodnym i na koniec bezbarwny i tez polerka tyle ze jakas pasta lub np woskiem tamiya


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 12, 2007 7:08 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 23, 2007 7:35 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Toruń…
OK. Impalka juz przemalowana :). A teraz pozostaje sprawa hydro :). Mam pytanie Kozuch. Jak gosciu od tego tematu z czarnym Fordem Fairlanem zrobil w nim hydro ? Przypominam, ze niepotrzebuje silniczkow narazie i chce polozenie budy regulowac recznie ;). PRosilbym o poinstruowanie mnie, jak zrobil hydro ten gosc od Forda. Czy musze zmieniac podwozie, czy ma zostac fabryczne plastikowe?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 07, 2007 8:54 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 04, 2005 7:10 pm
Posty: 70
Lokalizacja: CzeladĹş-Piaski
http://usuarios.lycos.es/deburnout/llantas.htm

zrobił mniej więcej tak jak tutaj...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL