Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 09, 2007 10:56 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N lut 20, 2005 10:38 pm
Posty: 140
KOjot wielkie dizeki :] Napisales dokladnie to o czym myslalem :D Tez mi sie wydaje ze jakis teleskopowy wal czy co :] A tutaj fota ktora jest juz na forum :] Ktos wytlumaczy lopatologocznie?? Bo moj pomysl wzial sie wlasnie stad :] Dal bym normalny wal ale jak autko stoi tak nisko to zawadza on o opdloge :/ I tu mam wlasnie problem....
Obrazek
Edit:
Moj problem rozchodzi sie o to, ze tak jak mowilem wyzej wal wali w podloge a i tak rama stoi wyzej niz chcialem :/ Jakies pomysly?? Zeby obnizyc autko muslaem jeszcze na podniesieniem mocowan sprezyn i silownikow w ramie, ale to poglebi moj problem :/ Moze poprostu dam wyzszy tunel czy jak to sie tam zwie na wal??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 09, 2007 11:50 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 04, 2003 1:20 pm
Posty: 2388
Lokalizacja: WWA
no to widze bubu ze doszedles do mojego punktu z walem. Ja sie na tym zatrzymalem .... niestety beda potrzebne rysunki techniczne. Ja do rivki nie znalazlem ale do monte mam i moze zaczne.

Wal zostaje tam gdzie normalnie bywa. Byc moze proprocje kopną…les. Z regoly wal jest taki teleskopowy i jak juz sie wychyla to na wkiekszym kawalku. Musisz zresygnowac z tego siodelka po srodku ramy niestety, inaczej wal Ci sie nie wychyli.

_________________
dont act like a how how, i aint fuck you in my low low, i will fuck you up on the street with my Monte hoppin to da beat


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 2:41 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N lut 20, 2005 10:38 pm
Posty: 140
OK to moze pokazesz co tam masz do monte??:>


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 9:59 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 29, 2004 8:26 pm
Posty: 581
Lokalizacja: Sosnowiec
Sqvarec napisał(a):
Musisz zresygnowac z tego siodelka po srodku ramy niestety, inaczej wal Ci sie nie wychyli.
Ale jesli myslimy o tym samym miejscu to powstaje problem, niemożności "złamania" wału i zakładają…c ułożyskowania go, jak mniemam ?

_________________
Ford Custom DeLuxe 4 door 1950r
Plymouth P8 DeLuxe RoadKing 4door 1939r
Buick Park Avenue Ultra 1991r
Ford Contour 1998r
Cadillac DeVille 1998r

www.zabytkiemdoslubu.pl
www.pracowniasilnikow.pl
www.imprezowalimuzyna.pl
lukaszdrajczyk@gmail.com
510291506


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 14, 2007 12:31 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N lut 20, 2005 10:38 pm
Posty: 140
Kojot tak, ale mi nie zalezy na tym zlamaniu chodzi mi tylko o to zeby wal nie walil w podwozie, ale widze, ze to chyba jedyne dobre wyjscie :/ I niech ktos luknie tu http://www.lowridermagazine.com/tech/03 ... riveshaft/ czy to to co mi chodzi ?? :]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 14, 2007 3:32 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 29, 2004 8:26 pm
Posty: 581
Lokalizacja: Sosnowiec
W rzeczy samej, widć doskonale też mocowanie łożyska o ramy

_________________
Ford Custom DeLuxe 4 door 1950r
Plymouth P8 DeLuxe RoadKing 4door 1939r
Buick Park Avenue Ultra 1991r
Ford Contour 1998r
Cadillac DeVille 1998r

www.zabytkiemdoslubu.pl
www.pracowniasilnikow.pl
www.imprezowalimuzyna.pl
lukaszdrajczyk@gmail.com
510291506


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 14, 2007 4:07 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 10:07 pm
Posty: 115
Lokalizacja: Gdań…sk
kojot napisał(a):
Przepraszam, że wtrą…ce swoje 3 grosze, ale śledze sobie niektore ciekawe tematy ;) Wał nigdy nie jest sztyny, jest ruchomych krzyżakach. Ale czy łamany w środku? Teoretycznie może być dlaczegoż by nie. Ale. No własnie pozostaje ale. Patrzą…c na Twoją… rame jest drobny problem. Jesli samochod będzie podnosił dupsko bardzo wysoko koła będa stały na ziemi, rama z resztą… idze w gore. teraz pytanie co z wałem? Musiałby być "unieruchomiony" w pkt 1 np własnie ułożyskowany tak jak zaznaczyłeś i cała część A musiałby być nie ruchoma poza możliwością… obracania się, natomiast część B wału musiała by być ... no właśnie? teleskopem? Bą…dź tez cały most musiałby dośc znaczą…co "podwijać" się w stone przodu samchodu. Bynajmiej takie jest moje skromne zdanie. Chyba że się myle? pozdrawiam


Obrazek


Witam
Owszem musiałaby się podwijac ta częśc wału jeżeli tylni most zamocowany byłby tradycyjnie na piorach, to przy skoku budy porusza sie w lini prostej pionowo, ale jeżeli jest zamocowany tak jak w tej sytuacji na drą…żkach-czyli jest zastosowany pewien rodzaj wachacza to przy skoku most nie porusza sie po lini prostej ale po łuku, bo wymuszają… to drą…żki, więc teoretycznie odległośc między punktem 1 a punktem b nie zmienia się, pod warunkiem, że łamanie wału jest w tym samym miejscu co mocowanie wachacza, ale to jest tylko moja teoria. Natomiast co do uderzania wału w podłoge to przy tak dużym obniżeniu budy, jezeli linia podłogi ma schodzic niżej lini wału to nie widze innego rozwią…zania jak powiększyc tunel i łuki mocowania tylnego mostu.

Pozdrawiam :devil:

_________________
gg 1270950


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 14, 2007 4:32 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 29, 2004 8:26 pm
Posty: 581
Lokalizacja: Sosnowiec
Można polemizować, teoretycznie oba przypadki są… w porzą…dku. Trzeba poprostu sią…ść zrobić pare rys technicznych pomierzyć i wszystko bedzie jasne.

Natomiast odnośnie kwestii dotykania wału do tunelu i podłogi, chyba jedenym najpostrzym i najrozsą…dniejszym rozwią…zaniem jest właśnie zrobienie nowego . nie koniecznie całego, może być na pewnym odcinku, na ktorym najbardziej zależy, ale wszystko jw. Bez paru prostych obliczeń i rysunkow raczej się nie obejdzie.

_________________
Ford Custom DeLuxe 4 door 1950r
Plymouth P8 DeLuxe RoadKing 4door 1939r
Buick Park Avenue Ultra 1991r
Ford Contour 1998r
Cadillac DeVille 1998r

www.zabytkiemdoslubu.pl
www.pracowniasilnikow.pl
www.imprezowalimuzyna.pl
lukaszdrajczyk@gmail.com
510291506


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 14, 2007 7:39 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N lut 20, 2005 10:38 pm
Posty: 140
Dzieki panowie :] Myslalem, ze zabardzo nikt sie tym nie bedzie przjmowal a tu prosze :] Bardzo mial niespodzianka :] Ja wysnulem 2 opcje ;) Albo zostawie tak jak jest :] Albo jeszcze powieksze poprostu ten tunel, moze nawet nie bedzie trzeba :] . W sumie to i tak tego nie bedzie widac bo rama ma stac tak sobie sama obok auta, ale chcialem zeby to jakos paoswalo :] Co do tego czy to by zadzialalo to powiem tyle, ze tak do konca to to nie musi dzilalac byle by nie bylo kompletna bzdura ;) Teraz zabralem sie za przod :] Bo stwierdzielm, ze jak mam stac i nic nie robic to zobie to co mniej wiecej kumam (czyt. mam referki). Jeszcze raz wielkie dzieki :] Co do rysunkow to nie bede ich robil bo nia ma po co :] Nie zamierzam jak narazie budowac czegos takiego w realu choc nieomieszkam powiedziec, ze jest to miaje takie malutkie sktyte marzenie :]
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 21, 2007 9:51 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 29, 2004 8:26 pm
Posty: 581
Lokalizacja: Sosnowiec
Tzn projekt ma być w pełni sprawny (ruchomy) mimo iż podzielone na dwie części czy tylko pokazowy stały? I z jakich materiałow będzie wykonany?

_________________
Ford Custom DeLuxe 4 door 1950r
Plymouth P8 DeLuxe RoadKing 4door 1939r
Buick Park Avenue Ultra 1991r
Ford Contour 1998r
Cadillac DeVille 1998r

www.zabytkiemdoslubu.pl
www.pracowniasilnikow.pl
www.imprezowalimuzyna.pl
lukaszdrajczyk@gmail.com
510291506


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 12:44 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N lut 20, 2005 10:38 pm
Posty: 140
Kojot nic nie zrozumialem :] Projekt?? tzn model?? Ma byc poprostu jakos ogarniety tzn nie musi do konca dzilac wystarczy tylko ze bedzie rtzymal sie kupy ;) Tzn nie bedzie ogromnych bledow w konstrukcji ktore beda bardzo widiczne i ktore mijaly by sie z prawda :] Chodzi o to zeby tylko wygladalo na to ze to zadziala :] A czy bedzie dzialac czy nie to zabardzo mnie nie interesuje :] Material?? Jkai material??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 6:24 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 23, 2005 5:21 pm
Posty: 735
Lokalizacja: Larvik NO
.:Bubu:. napisał(a):
Material?? Jkai material??


....No wiesz...karton, sklejka, pazlotko, styropian..... :devil: :jump:

Sorry!..... :lol: Nie moglem sie powstrzymac! :=D :devil:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 8:49 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 29, 2004 8:26 pm
Posty: 581
Lokalizacja: Sosnowiec
bardziej bym był za paździeżem i szpachlexem :=D :=D

chodziło mi o to czy to bedzie tylko virtualny projekt czy ten model powstanie realnie tez.

_________________
Ford Custom DeLuxe 4 door 1950r
Plymouth P8 DeLuxe RoadKing 4door 1939r
Buick Park Avenue Ultra 1991r
Ford Contour 1998r
Cadillac DeVille 1998r

www.zabytkiemdoslubu.pl
www.pracowniasilnikow.pl
www.imprezowalimuzyna.pl
lukaszdrajczyk@gmail.com
510291506


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 10:31 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N lut 20, 2005 10:38 pm
Posty: 140
Hmmmmmm nie no tylko wirtualny :] Co do realnego projektu to kiedys sie zabralem za fiata 125 pickup(model oczywiscie;) )i tak stoi niedokonczony :] moze mnie najdzie na to zeby go skonczyc to tu pokaze :]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 11:07 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 29, 2004 8:26 pm
Posty: 581
Lokalizacja: Sosnowiec
Kiedyś zaczą…łem kilka modeli skończyłem tyko jeden :oops: ale moze kiedyś też je skończe. Poniższy składa się z 3cm lutowanych drutow pobielanych i cynowanych blaszek miedzianych hehe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Ford Custom DeLuxe 4 door 1950r
Plymouth P8 DeLuxe RoadKing 4door 1939r
Buick Park Avenue Ultra 1991r
Ford Contour 1998r
Cadillac DeVille 1998r

www.zabytkiemdoslubu.pl
www.pracowniasilnikow.pl
www.imprezowalimuzyna.pl
lukaszdrajczyk@gmail.com
510291506


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL