Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:29 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 05, 2011 9:25 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2010 12:13 am
Posty: 44
Tu nie dostajesz cięgów za tapicerkę, że jest jakaś paskudna czy coś. Po prostu fotele te są nowoczesne jak dla auta z lat '50 (gaz pobieda) bo w te lata a moze i wczesniej trzeba ją lokować. Fajnie by było chociaż z dużego fiata, bo są proste i bardziej by pasowały, ale da sie to przeżyć, bez przesady, różne fotele hot rody miewają. Tamta wawa to juz temat zamkniety jak napisał ALPAChino i moze niech tak zostanie, bo jeden lubi dallmayr czy lavazze, a inny da sie pokroić za primę czy tchibo family. Moim zdaniem powinieneś trzymać już do końca prac klimat epoki, ulepszaj ale z gustem, używaj gadżetów pasujących do prlu czy amercar (widocznych) i unowocześniaj technicznie (co nie z epoki maskuj) - ja tobie kibicuje, tempem prac sie nie przejmuj, moj projekt tez wolno idzie, mimo ze myslalem ze pójdzie szybko, a tu czasu brak. No ale nie zawsze ma się czas i każdy z nas to wie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 06, 2011 8:42 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 11:58 am
Posty: 361
Lokalizacja: Radom
Ja musze przyznac, ze tapicerka wg mnie jest totalnie oderwana od rzeczysistosci i klimatu tych aut. Nie chodzi mi o same fotele ale raczej o szycie. Wyglada to bardziej na tapicerke do slubowozu niz customa. Oczywiscie szanuje Twoja decyzje, bo zrobiles kawal dobrej roboty i to Ty decydujesz co i jak ma byc w tym aucie. Tylko, ze granica fajnego customa i tjuningowej lipy jest bardzo cienka. Mysle, ze w tym przypadku zadecyduja detale, ktore tak naprawde sa najwazniejsze. Widzialem juz wiele prob zrobienia z warszawy customa i zazwyczaj wychodzi z tego wiejski tjuning i chyba ze dwie moze trzy wygladaja sensownie. Dlatego mam nadzieje, ze Tobie sie rowniez uda.

_________________
50 Buick Custom
54 Chevy Custom
66 Buick Electra
69 Caddy conv.
71 Olds Cutlass
80 Corvette

[url]http://www.SpeedShop.pl[/url] [i]A Customized Anything Is Better Than Stock Something[/i]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 06, 2011 11:11 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2010 12:13 am
Posty: 44
Problem w tym ze zamawiając tapicerkę, trochę zdajemy sie na tapicera. Szwy raczej sam dobierze (wytłumaczy ze lepsze, wytrzymalsze, itp) wiec jeśli on nie będzie w temacie classic auto to zrobi tak, jak robi sie to "teraz", czyli nowocześnie. Mi akurat bardziej przeszkadzają zagłówki i kształt foteli, ale trudno, to nie tani zabieg ubrać fotele, wiec czekamy co dalej i życzymy powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 06, 2011 8:02 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 11, 2002 1:00 am
Posty: 4046
Lokalizacja: L.pl
Znów nie mogę się zgodzić z tym co piszesz.
Oddając kanapy do tapicera wymagam, żeby były zrobione dokładnie tak jak ja chcę, kolor nici, materiał, przeszycia, kedra itp., nie interesuje mnie wena twórcza pana artysty. Jeśli czegoś się nie da zrobić to powinno być to ze mną skonsultowane ale ostatczen słowo znów należy do mnie.
No chyba że ktoś wymaga tylko aby było zrobione i szczegóły mu zwisają to co innego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 06, 2011 8:20 pm 
Offline
OG MEMBER

Dołączył(a): Pn lip 14, 2008 9:48 am
Posty: 1530
Lokalizacja: Sulejówek k/W-wy
Piotras napisał(a):
No chyba że ktoś wymaga tylko aby było zrobione i szczegóły mu zwisają to co innego.


To chyba nie kwestia zwisu, tylko czy się ma o tym pojęcie. Ja nie mam zielonego o tapicerstwie, więc pewnie bym nie wiedział w ogóle o co zapytać :hmmm:

_________________
samochody:
Chevy Blazer K5 79r. 327cui - projekt w trakcie
Chevy Caprice - szczur
------------------------
www.detroitiron.pl/forum

www.grusgarage.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 06, 2011 8:24 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2010 12:13 am
Posty: 44
to własnie miałem na myśli, że trzeba dopilnować wszystkiego, jeśli nie powiesz jasno że szwy mają byc takie i takie to zapewne tapicer zrobi je po swojemu, czyli tak jak robi sie to teraz. Mysle ze nie kazdy pamieta o tym zeby tego przypilnować, podniecenie nową tapicerką bierze góre nad dopilnowaniem szczegółów


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 08, 2011 9:13 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 11:58 am
Posty: 361
Lokalizacja: Radom
Piszac o oderwanym od rzeczywistosci customowej szyciu mialem na mysli styl i rodzaj przeszyc, a nie samo szycie, i prace tapicera. Idac do tapicera wybierasz sobie pewien styl, w ktorym chcesz, zeby to uszyl tzn. czy ma robic przeszycia w karo, pionowe, poziome itp itd. I wcale nie musisz sie na tym znac. Wystarczy, ze wiesz co chcesz. Najwazniejsze, ze robisz cos ciekawego, a nie myli sie tylko ten co nic nie robi. Kazdy z nas musi kiedyc zaplacic za nauke :) Nastepnym razem zastanowisz sie dokladniej nad stylem tapicerki. Kustoma zbudowac moze kazdy, ale tylko nieliczni potrafia to zrobic naprawde dobrze. Ich prace najlatwiej ocenic po detalach, bo tam kazdy z nich jest dopracowany i dobrze przemyslany. Ale to sa juz artysci, ktorzy tez tak jak kazdy popelniali jakies bledy na poczatku swojej kustomowej drogi.
Inna kwestia jest to, ze zdecydowana wiekszosc (mysle, ze nie przesadze jak napisze, ze 99%) tapicerow u nas w kraju nie lubi, nie chce i nie potrafi sie pobawic i zrobic porzadnie cos innego. Ida na latwizne, zdejmujac stara tapicerke i zdejmujac identyxczny szablon na nowa. Przy takiej robocie znajdzie sie paru (choc niewielu), ktorzy zrobia to calkiem, calkiem, ale jak powiesz im, ze chcesz zrobic na podstawie starej tapicerki cos innego, to juz sie zaczynaja schody. Mysle, ze to sie z czasem zmieni, ale pewnie jeszcze na te czasy przyjdzie nam troche poczekac.

_________________
50 Buick Custom
54 Chevy Custom
66 Buick Electra
69 Caddy conv.
71 Olds Cutlass
80 Corvette

[url]http://www.SpeedShop.pl[/url] [i]A Customized Anything Is Better Than Stock Something[/i]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 24, 2011 9:38 pm 
Offline
FULL MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 17, 2006 9:13 pm
Posty: 766
Lokalizacja: Wojkowice
zapodaj zdjecia deski rozdzielczej ,szkoda ze kanapy nie masz ,ja w mojej klemie mam skrzynie 5 ze sierry ale kanapa zostala tylko dlatego ze mam most od wolgii a wal skrzynia i V6 od forda sierry ,nie przejmuj sie opinia innych ,skladaj Wawke ,wazne ze tobie sie podoba.kazdy robi na swoj gust ,jakbys mial jakies problemy z elektryka pisz

_________________
Warszawa 223 2.9 V6 1970r Klementyna V6
Warszawa M20 1957r
Ford Scorpio mk2 2.3 1997r


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 25, 2011 9:59 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 21, 2007 4:43 pm
Posty: 158
deskę muszę poskładać zrobiłem już obrotomierz ale wycinam troszkę elektryki wiec zdiecia będą po małej metamorfozie muszę najpierw skończyć elektrykre potem podłogę a na końcu wrzucić resztę tapicerki

_________________
warszawa custom


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 22, 2011 9:13 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 21, 2007 4:43 pm
Posty: 158
kółka
Obrazek

Obrazek

_________________
warszawa custom


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 22, 2011 9:45 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 10:49 am
Posty: 140
Lokalizacja: Warszawa
Jak dla mnie koła idealne. Nie ma lepszego zestawienia.

_________________
www.garazmarcina.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 22, 2011 10:54 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 06, 2010 4:49 pm
Posty: 263
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
popieram,mi rowniez bardzo siedza :D poszerzales je?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lip 23, 2011 8:01 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 11:32 pm
Posty: 481
Lokalizacja: Min„sk Mazowiecki
Rób fotkę jak wyglądają zamontowane :goodl:

_________________
Dodge Aries LE 89r http://flamingwheels.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=5890
Jeep ZJ 5.9 98r. http://www.jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=31184&start=0
H-D XLH 04r itp...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lip 23, 2011 11:25 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 8:01 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Barwice - PL ; Peterborough - UK
no tak kółeczka pikne !!

_________________
Daniel
ex Chevy Camaro LS1 5.7 V8
ex Chevy Caprice 5.0 V8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 25, 2011 7:26 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 17, 2004 9:12 am
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław
Cholera. Do takich kółek, aż prosi się dorzucić ognisto-czerwone wnętrze.

Jaki rozmiar opon? Użyłeś nakładek Atlasa?

Też czekam na zdjęcia po zamontowaniu kół.

_________________
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

[url=http://www.klasycznie.pl]www.klasycznie.pl[/url]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL