Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 4:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lip 14, 2012 9:45 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): So lip 14, 2012 6:40 pm
Posty: 7
Witam, od dłuższego czasu przeglądam forum Lowrider.pl, a jako że niedawno kupiłem motor do renowacji - postanowiłem założyć ten oto wątek.

Motor to WSK z 1960 roku, model M06-Z. Silnik 125 z 3-biegową skrzynią. Stan kiepski, brak kilku elementów, jak np. lampy.

Z góry założyłem przed zakupem, że zrobie jakiegoś customa, no i tak się zaczęło...
Rama z tyłu została wstępnie obniżona, wachacz będzie wydłużony o 30 cm. Zawieszenie? myślę nad air`em heh. Przednie widełki będą albo skrócone, albo położone do poziomu. Zobaczymy. Oryginalnie w tym motorze były koła 19, zastanawiam się czy zostawiać oryginał, czy zakładać 18tki - tutaj prośba do Was o pomoc.
Mam parę pomysłów na ten motor, ale chciałbym poznać Wasze zdanie, bo wiadomo - co dwie głowy, to nie jedna. Nigdzie mi się nie śpieszy i chce dopracować motor w każdym detalu - mnóstwo pracy przede mną ;)
Liczę również na konstruktywną krytykę ;)
Pozdrawiam

Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 16, 2012 9:33 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 1:09 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Gorzą‚łw Wlkp.
co do przedniego zawiasu to ja np strasznie choruje na trapezy albo zawiechę resorową jak w starych indianach .... może uderzyć w tę stronę strasznie to klimatyczne

_________________
There is no replacement for displacement


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 16, 2012 9:43 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 25, 2010 3:49 pm
Posty: 84
Lokalizacja: Radzymin/Wawa
ja tam powiem ze szkoda troszke twj WSK bo w sumie jest ładna...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 16, 2012 10:24 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): So lip 14, 2012 6:40 pm
Posty: 7
pib84, pomysł niezły, aczkolwiek będzie z tym troche pracy... pozyjemy, zobaczymy
Sylwester z założenia motor, który kupie miał być przerobiony, a że trafiło na - nie ma co ukrywać - zabytek, nic na to nie poradzę... ten motor jest mocno zdekompletowany, a jego stan daje wiele do życzenia... mam nadzieję, że jeśli kiedyś pojawię się nim na jakimś zlocie, nie zostanę zlinczowany :jump:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lip 17, 2012 8:55 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 1:09 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Gorzą‚łw Wlkp.
Fenix napisał(a):
pib84, pomysł niezły, aczkolwiek będzie z tym troche pracy... pozyjemy, zobaczymy
Sylwester z założenia motor, który kupie miał być przerobiony, a że trafiło na - nie ma co ukrywać - zabytek, nic na to nie poradzę... ten motor jest mocno zdekompletowany, a jego stan daje wiele do życzenia... mam nadzieję, że jeśli kiedyś pojawię się nim na jakimś zlocie, nie zostanę zlinczowany :jump:


a ja mam nadzieję, że wkońcu dożyje czasów kiedy w tym dzikim kraju ludzie przerabiający auta pod swoja modłę przestaną się tłumaczyć tak jakby robili coś złego ....... naprawdę ile można co ostatnio nie otworzę watku to ktos musi się tłumaczyć że przerabia swój własny pojazd tak jak mu się podoba ... jak komuś zastare, załadne albo zakompletne to niech sam sobie kupi buicka, wskę, warszawę, wołgę, rometa czy co tam jeszcze i robi po swojemu .... oryginalna wsk wyglada i jeździ jak kupa więc dzieki allahowi, że już tak wygladać nie będzie

_________________
There is no replacement for displacement


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lip 17, 2012 9:34 am 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): So lip 14, 2012 6:40 pm
Posty: 7
Cytuj:
a ja mam nadzieję, że wkońcu dożyje czasów kiedy w tym dzikim kraju ludzie przerabiający auta pod swoja modłę przestaną się tłumaczyć tak jakby robili coś złego ....... naprawdę ile można co ostatnio nie otworzę watku to ktos musi się tłumaczyć że przerabia swój własny pojazd tak jak mu się podoba ... jak komuś zastare, załadne albo zakompletne to niech sam sobie kupi buicka, wskę, warszawę, wołgę, rometa czy co tam jeszcze i robi po swojemu .... oryginalna wsk wyglada i jeździ jak kupa więc dzieki allahowi, że już tak wygladać nie będzie


tak jak mówiłem, motor będzie przerabiany mimo jakichkolwiek opinii na temat zabytków itp.
btw rozumiem, jeśli przeróbki idą w złą stronę - ale od tego jest ten wątek, żebym nie zbłądził... jednym słowem "amen" pib :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lip 17, 2012 2:22 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 1:58 pm
Posty: 128
a ja mam nadzieję, że wkońcu dożyje czasów kiedy w tym dzikim kraju ludzie przerabiający auta pod swoja modłę przestaną się tłumaczyć tak jakby robili coś złego ....... naprawdę ile można co ostatnio nie otworzę watku to ktos musi się tłumaczyć że przerabia swój własny pojazd tak jak mu się podoba ... jak komuś zastare, załadne albo zakompletne to niech sam sobie kupi buicka, wskę, warszawę, wołgę, rometa czy co tam jeszcze i robi po swojemu .... oryginalna wsk wyglada i jeździ jak kupa więc dzieki allahowi, że już tak wygladać nie będzie[/quote]
Mocne słowa bracie :jump: A co do wsk to gdyby była ostatnia na swiecie to mozna by było bogdybac nad oszczędzeniem jej... życzę więc sporego rozpędu ze szlifierką niech w koncu powstanie cos iscie nieamerykanskiego a wyczesanego :sauer:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lip 29, 2012 12:02 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 25, 2010 3:49 pm
Posty: 84
Lokalizacja: Radzymin/Wawa
cos nowego w temacie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sie 01, 2012 10:20 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): So lip 14, 2012 6:40 pm
Posty: 7
Owszem, ale nie bezpośrednio w temacie motoru :roll:
Cały wolny czas poświęcam budowie garażu, w którym będzie przebywał jednoślad.
W międzyczasie szukam profilu zamkniętego do wydłużenia wachacza, 20x40mm - potrzebuje 1 metr.
Narodziło się też kilka nowych pomysłów, jak znajde chwile to opiszę je tutaj :) pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 11, 2013 7:12 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): So lip 14, 2012 6:40 pm
Posty: 7
jak się Wam widzą proporcje? przód niżej, tył krócej? czy tak jest okej?
idzie to jak krew z nosa, ale tak właściwie nie śpieszy mi się ;)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 16, 2013 11:47 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 11:53 am
Posty: 261
Lokalizacja: Vienna, Austria
ja bym widzial ktorszy tyl :)

_________________
www.shadowmedia.eu | www.facebook.com/shadowmedia.eu


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 27, 2014 12:16 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): So lip 14, 2012 6:40 pm
Posty: 7
Odgrzewam kotleta, trochę się pozmieniało w moim życiu dlatego nie było czasu na dalsze przeróbki, ale jak tylko mam chwilę to działam :) Aktualnie kompletuje brakujące elementy tylnego koła, a tak na dzień dzisiejszy wygląda ta kupka złomu :=D

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 27, 2014 10:30 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): N lis 17, 2013 9:21 pm
Posty: 9
kanapę dać i jechać :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt mar 28, 2014 6:55 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): So lip 14, 2012 6:40 pm
Posty: 7
K_K napisał(a):
kanapę dać i jechać :D


gdyby to było takie proste :P z kolejnych nowości, dziś z ciekawości postanowiłem odpalić silnik... Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że motor przestał dobre kilka lat w bliżej nieokreślonych miejscach, zresztą widać na zdjęciach jak wygląda :) Jestem w szoku, bo po wymianie świecy silnik odpalił za pierwszym strzałem, co prawda chodzi tylko na wolnych obrotach, ale pali :jump: powoli, a do przodu :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL