Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 9:36 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 20, 2011 7:27 pm
Posty: 74
Lokalizacja: W domu.
No dobra, w Offtopicu itak wydalo sie, a wczoraj przejrzalem wszystkie watki w Customach i Hot Rodach i znalazlem trzy "prawdziwe" Hot Rody ktore nie sa ani zbieranina czesci od Zila przyprawiana snami, ani nie skonczona syrenka z buda niewiadomo czego, ani garbem, ani niewiem czym. Pozatym wiekszosc zaczetych watkow to typowe mam to, tamto, toto i to, i zabieram sie od poniedzialku do pracy (wyslane 1.4.2007)...

To macie tu czwartego.

To nie jest Hot Rod na miare Hot Rodow, ale reaczej Hopup, cos co by sobie zbudowal Koles w latach 40-50, i dlatego bedzie sie kulal na 4 cylindrach, bo nie widze zadnego powodu zeby zamienic go na cos innego, przynajmniej nie teraz, zaraz, jutro.

Zaczelo sie tak. Pewnego ladnego bardzo zimowego poranka moj zasrany Cadillac znowu nie odpalil, tylko zagurglal sie 20 litrami benzyny, a ja polazlem do domu zeby sobie poszperac po necie, i znalazlem dwa zdjecia starego auta na sniegu podpisane mniej wiecej tak: "1929 Ford Ford A, kompletny, do odbudowy" i cene...

Obrazek

10 minut potem wstawilem Cadillaca na sprzedarz i czekalem. Czekalem az ktos zabierze mi grata z podworka, dopiero potem mialem dzwonic. Pare dni pozniej byli jacys ludzie, przedyskutowali ze mna wszytkie lable i srubki i pojechali sobie. Ford dalej stal w necie... Pare dni pozniej historia powtorzyla sie, i tak powtarzala sie do Kwietnia, a Cadillac dalej stal sobie u mnie w garazu, zabierjac miejsce dla auta ktore bezwzglednie musialem miec. Ba, zanim kupilem Cadillaca mialem na oku Forda, ale nie kupilem bo zpanikowalem, do dzis mnie gryzie i denerwuje. Jak ja moglem? Tak czy srak. W kwietniu stwierdzilem ze a) moje urodziny na ktore od lat tylko ja sobie cos daje za zbyt blisko, i b) ze jak juz stal tyle czasu to napewno niedlugo jakis restaurator sie rozbudzi i znowu mi ktos sprzatnie takie auto zprzed nosa. Takze wycieczka do banku, tak jezeli nie opyle Cadillaca i kupie A to dalej bede mogl sobie kupic cos do jedzenia i benzyne dla reszty moich aut. Krotki telefon, obgadane ogledziny i prulem 160 kilometrow na polnoc. Okolo godziny 9 rano moje zaropiale oczy zobaczyly to:

Obrazek

Nie wiem po co ja tam jechalem, bo na miejscu powiedzialem tylko ze tak, i pojechalem do domu. Poki Cadillac stal dalej u mnie, i nie mialem ani miejsca ani nic, bylem w srodku przeprowadzki i przy przemodelowywaniu sobie zycia, wyslalem starszemu panu zaliczke, obgadalem ze moze sobie u niego stac jeszcze pare dni, i ze jak co to dam znac, on ma lawete, przywiezie mi go pod dom.

Czekalem dalej na jakiegos kupca tego zielonego potwora. Snulem nawet plany o przemontowaniu silnika z Cadillaca do A jakby co, ale szybko mi sie to znudzilo bo wszyscy tak robia, a ja chce inaczej.

Zaczalem sobie gryzmolic, jak ma wygladac auto kiedy bede z nim gotowy (czytaj, pierwsza faza przebudowy, bo ze on bedzie blyszczaco czarny kiedystam to jest wiecej niz pewne).

Obrazek

A moze tak:

Obrazek

A moze calkiem inaczej.

14 Maja, pare dni po urodzinach o 8 rano pod moj stary dom pryzjechal Transit a na nim...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do tego dalo papiery z 1929 roku i wbite ze auto mialo 4 wlascicieli, i ze zostalo wyrejestrowane w roku 1962.
W poludnie przyechal moj kumpel, i przewalilismy auto do mojego garazu 150km na poludnie, gdzie tydzien pozniej zaczelismy grzebac zeby przywrocic potwora do zycia...

http://www.youtube.com/watch?v=cke9Jsqnlck

Potem zaczelo sie grzebanie po necie i piwnicach, lista gratow do wymiany nie byla bardzo krotka, ale przez to ze to Ford A, czesci zamienne sa latwiej dostepne i tansze niz do mojej Granady. Naturalnie mozna by wszystko powymieniac, ale ja chce zeby to wygladalo jak stare, nie chce uzywac czesci nowych, i nie chce za te graty placic normalnych cen, bo jak bym se to uzbieral w pare miesiecy a gdzie zabawa? Dlatego zaczalem zbierac i kupowac jak idzie, jak znalazlem ciekawe graty. Tak po paru dniach mialem juz stalowki z bialymi oponami, choc w chujowym rozmiarze, potem doszla chlonica za pare groszy, udalo mi sie kupic opony na tyl w 8,20 razy 15 za 400 zeta choc jedna kosztuje 3 razy tyle itd.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co jakis czas jezdzilem do garazu i odkrecalem jakies graty (komu potrzeba zderzakow?), albo wymienialem jakies duperele...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak dla potomnosci. Tak wyglada rama auta ktore ma 80 pare lat:

Obrazek

A tu gwozdzie od trumny samego Henryka Forda:

Obrazek

Okolo 25 Czerwca stwierdzilem ze za kazdym razem jak cos robie przy tym aucie to uwale sie jak swinia, bo auto przez 40 lat bylo kurnikiem, dlatego przyszedl czas na pierwszy rollout... Do glownej hali na odkurzanie, ja za kolkiem, moja dziewczyna i kumple pchali.

Obrazek

Przy pchaniu okazalo sie ze Henrykowe "never fail" hamulce dzialaja i ze samo siedzenie za kolkiem tego auta jest wieksza frajda niz posiadanie nawet najlepszego Cadillaca na swiecie. Wywalilem siedzenia, odkrecilem w koncu pokrywe silnika ktora wazy okolo czyert tysiace kilogramow, przeczyscilem kontakty, naladowalem baterie, znalazlem swiatla...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Postanowilem odpalic grata, nie pamietam czemu, ale siedzialem za kolkiem i sie namyslalem a moj kumpel z moja panna zaczeli sprzatac graty za autem.

"Sprzatacie?"
"Przeca chcesz jezdzc?"
"Chce?"
"Nie wiem. Chcesz?"

Cyba chcialem bo jak slyszalem ostatnie pytanie to auto juz powolutku i ostroznie kulalo sie z warsztatu na podworko.
Pierwsze okrazenie, pierwszy raz asfalt pod oponami o 40 lat. Ja jade. Zanim sobie nie kupilem tego auta to nawet nie siedzialem w takim, a teraz ja jade. Nie do opisania...

http://www.youtube.com/watch?v=rKvomaK_kHw

http://www.youtube.com/watch?v=n0Cond-nNtA

http://www.youtube.com/watch?v=iAfTT5igxrQ

Krecilem tak kolka przez prawie godzine, a to z kumplem na tylnym siedzeniu, a to z mja dziewczyna, a to sam. Jak na karuzeli.

http://www.youtube.com/watch?v=mqqyTGHogXA

Nie obylo siem tez bez zdjec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I zdjec z wnuczka.

- Powiedz mi kochanie, jak sie nazywal ten niemiec co wszystko chowa?
- Alzheimer dziadku.

Obrazek

Obrazek

Troche blingblingu na kolka ze starych zasobow:

Obrazek

I zdjecie ociekajace dobrym humorem...

Obrazek

Pare dni pozniej bylem u takiego dziadka ktory ma czesci do A, nowiutkie. Nakupilem swiec, przerywacz, kondensator, jakies duperele, kit do przerobki na filtr oleju, swiatla do tylu i niewiadomo co jeszcze, w rogu w jego warsztacie znalazlem gaznik Holley. Moge to kupic? Nie, juz sprzedane. Ale jak bede mial to zadzwonie. OK.
Pojechalem do domu, nastepny dzien siodma rano. Dziadek przy telefonie. Ten gaznik? Mozesz go miec, ten gosciu co go chcial juz go nie chce...

Pojechalem, on mi daje gaznik, i pudelko z uszczelkami, ja mowie ze sa uzywane te uszczelki, a on, pewnie ze tak, nowe sa w gazniku...

Obrazek

50 lat stara czesc za 250 Euro. Haha!

No to niema co. Budujemy.

Strasznie kipiacy bena Zenith zciagniety, blok silnika przemyty.

Obrazek

Nowe uszczelki.

Obrazek

Fabryka gazu...

Obrazek

Obrazek

Budujemy przewody paliwowe...

Obrazek

Poki co prowizorka...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod koniec sierpnia mialem nawal roboty w domu i pracy, i jedyne co udalo mi sie zrobic to przewalic auto do stodoly tylko dwa metry od domu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I od tego czasu wlasciwie stoi bo mam jeszcze inne auta, dlugo szukalem pewnych gratow i rozwiazan. Od stycznia znowu jedzie na polnoc do kolesia ktory ma wiecej pojecia niz ja, i bedziemy go u niego dalej skrecac. Plan jest prosty, uruchomic, ustawic sprzeglo, przejrzec hamulce, przerobic na 12 Voltow, duze opony na tyl, tw co teraz w tyle na przod (mozliwe ze odwroce bialym do wewnatrz, albo dokupie jednak z bialym pskiem) rejestracja najpozniej 5 maja. Potem odkrecamy blotniki malujemy morde na drzwiach i zapierdalam jak czesto sie da, sukcesywnie poprawiajac co terzeba i zbierajac kase na blacharke i lakier.

Tu jescze pare czarnobialych zdjec grata.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatnio edytowano Wt gru 11, 2012 1:33 pm przez Adas', łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 10:31 am 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 2:56 pm
Posty: 7360
Lokalizacja: Warszawa - Leoncin
:o
Przytkało mnie.
Kozaczek !! Jeszcze trochę można dopracować ale i tak jest super :) Marzy mi sie coś takiego.

_________________
Chevy '64 Impala SS Rag Top Lowrider

Lakiery House Of Kolor / Felgi szprychowe Dayton Wire Wheels / Zawieszenia CCE

WWW.CUSTOM-SHOP.PL


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 10:52 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 20, 2011 7:27 pm
Posty: 74
Lokalizacja: W domu.
Ale przeca nie bedzie skakac...

Ba, nawet nie bedzie wiele nizej, 3 cale w przedzie jak znajde reversed eye spring. Ale reszta bedzie jak jest, highboy do scigania sie po wertepach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 11:12 am 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 2:56 pm
Posty: 7360
Lokalizacja: Warszawa - Leoncin
I o to chodzi. Przecież wiem, ze nie bedzie skakać. Spokojnie, nie posrało mnie :D
I bardzo dobrze, ze nie bedzie leżał na glebie !! Nie odbierzesz mu tego fajnego klimatu przez to.
Silnik jakos tak trochę za mało wyeksponowany jest. Nie mówie o jakiś blowerach i innych wibratorach ale coś by tam zrobil żeby nei wyglądał jak by nei miał silnika. A tak to jest niemal idealny :)
Jak by wpadł Ci kiedyś drugi taki w łapy to chętnie się nimz aopiekuje.

_________________
Chevy '64 Impala SS Rag Top Lowrider

Lakiery House Of Kolor / Felgi szprychowe Dayton Wire Wheels / Zawieszenia CCE

WWW.CUSTOM-SHOP.PL


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 6:31 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 1:09 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Gorzą‚łw Wlkp.
auto fajne choć to nie hot rod
koncepcja nie moje klimaty i nie chodzi tu o zostawienie oryginału a raczej stronę platyczną

ale jest coś zajebistego w samej myśli że auto od tylu lat jest czyjeś, ktoś nim jeździł na nafcie z apteki po błotnictych drogach europy juz prawie 100 lat temu ..... ( kur.... cały wiek ) kiedy w radiu leciał charstone na zmianę z przemówieniami politycznych oszołomów gebelsowskich ...... a mijani panowie w kapeluszach oglądali się z zazdrością faken klimat

_________________
There is no replacement for displacement


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 7:36 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 16, 2009 5:21 pm
Posty: 265
Lokalizacja: WrocłaW
mhm,zaczyna się ,uwielbiam śledzić to forum.Ciekawe ile na jednego roda LATAJĄCEGO w polsce przypada specjalistów od hot rodingu i historii kustom kulture- 100? 200? 9999999?
Adaś wypieprz ten temat od razu do śmieci,przeciez to nawet nie jest w czarnym macie ;)
Pib84 a co to jest hot rod?

_________________
http://www.elbalenko.blogspot.com
http://www.volksfink.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 7:37 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 10:49 am
Posty: 140
Lokalizacja: Warszawa
Jak sama nazwa wskazuje - gorący pręt...

Auto fajne, mnie cieszy fakt pozostawienia oryginalnego silnika :) Mimo mojego zgoła odmiennego podejścia do tematu.

_________________
www.garazmarcina.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 8:47 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 20, 2011 7:27 pm
Posty: 74
Lokalizacja: W domu.
pib84 napisał(a):
auto fajne choć to nie hot rod
koncepcja nie moje klimaty i nie chodzi tu o zostawienie oryginału a raczej stronę platyczną


Nie nadazam za ta wypowiedzia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 9:31 pm 
Offline
MEMBER

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 8:52 pm
Posty: 296
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Zajebisty jest. U mnie ziomek ma podobnego w oryginale i nie rusza mnie wogóle. Twój mimo tylko drobnych przeróbek prezentuje się świetnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 9:47 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 27, 2006 11:03 pm
Posty: 367
Lokalizacja: 100lica
fajnie się prezentuje, szkoda że to nie w PL

_________________
'53 bel air rat --> viewtopic.php?f=36&t=7403


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 9:52 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 20, 2011 7:27 pm
Posty: 74
Lokalizacja: W domu.
Co zrobic? Twoj bedzie w PL.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 9:54 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 27, 2006 11:03 pm
Posty: 367
Lokalizacja: 100lica
szkoda bo byłoby nas więcej, byłoby z kim pojeździć

_________________
'53 bel air rat --> viewtopic.php?f=36&t=7403


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 10:01 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 20, 2011 7:27 pm
Posty: 74
Lokalizacja: W domu.
Ano bylo by. Jakby sie pare osob sprezylo to bylo by i w Polsce z kim polatac. Pociesz sie, tu tez jestem prawie sam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 10:06 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 27, 2006 11:03 pm
Posty: 367
Lokalizacja: 100lica
może się wyrwiesz tam --> http://www.bottropkustomkulture.com/ w przyszłym roku? My planujemy na dwa Chevrolety dojechać z PL, możnaby mały wyścig flatheadów zrobić ;)

_________________
'53 bel air rat --> viewtopic.php?f=36&t=7403


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 11, 2012 10:08 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 03, 2008 4:27 pm
Posty: 1649
Lokalizacja: Dą…browa Górnicza
Genialny projekt! Ja bym widział go troszkę inaczej, ale to nie mój samochód :D Nie będziesz przycinał dachu? Takie 10cm mniej by zrobiło dobrą robotę :)

_________________
"Wars come and go but my soldiers stay eternal" - Tupac Amaru Shakur

"On the seventh day God created the HEMI"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL