Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:34 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr cze 10, 2015 7:55 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 28, 2015 12:57 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
motoold napisał(a):
pib84 napisał(a):
skąd ci się wzięła ta 20 % opłata dla państwa przy sprzedaży bo ja nie mogę nigdzie tego znaleźć



Co do tego 20% to czytałem to bodajże tu-> http://weteranszos.pl/zolte-tablice
Tam jest akurat 25% więc albo czytałem jeszcze gdzieś indziej na ten temat albo się rypnąłem w procentach i jest to podatek 25%. Macie oczywiście rację w temacie Te wszystkie kwestie na temat żółtych tablic są głównie wyszukane w internecie a nie w przepisach i prawda jest taka, że decyzję o tym że będę rejestrował auto na białe podjąłem ze względu na planowane modyfikacje które sprawią że auto nie będzie zabytkiem tylko customem. Dalej już się nie interesowałem tematem żółtych.

Edit:
Poszukałem trochę w temacie tych 25%. Informacji na ten temat należy szukać nie w przepisach Urzędu Skarbowego, ani nawet w UM w przypadku rejestracji aut zabytkowych. Trzeba szukać w ogólnych przepisach dotyczących wywozu zabytków za granicę. Rejestr zabytków do którego wpisuje się auto to coś więcej niż tylko auta - to wszystko w rozumieniu zabytów, czyli budynki, sztuka itp. Znalazłem informację na ten temat w archiwum PWPW. Jest tam wzmianka że w 2011 roku wprowadzono zmianę ustawy wg której zamiast 25% od 2012 roku płaci się stałą opłatę 100 zł. Poniżej cytat i źródło. Nie wiem czy jest to dalej aktualne. Myślę że najlepszym źródłem dla osoby zainteresowanej będzie telefon do Konserwatora Zabytków.

Poniżej cytat i link do źródła.

Archiwum PWPW napisał(a):
(...) opłata skarbowa pobierana przy wydaniu pozwolenia na stały wywóz zabytku, której wysokość wynosiła 25% wartości wywożonego zabytku – ustalonej przez biegłych18. Opłata składana jest przy złożeniu wniosku o wydanie pozwolenia na wywóz zabytku za granicę na stałe i jest traktowana jako opłata za wydanie dokumentu pozwolenia. W związku z wejściem w życie USTAWY Z DNIA 31 SIERPNIA 2011 R. O ZMIANIE USTAWY O ORGANIZOWANIU I PROWADZENIU DZIAŁALNOŚCI KULTURALNEJ ORAZ NIEKTÓRYCH INNYCH USTAW (Dz. U. 2011 nr 207 poz. 1230) z dniem 1 stycznia 2012 r. została zastąpiona opłatą w wysokości 100 zł. Zmiana tego niekorzystnego dla ochrony polskiego dziedzictwa przepisu w praktyce może mieć w przyszłości duży wpływ na wzrost ilości wydawanych pozwoleń na stały wywóz zabytku. (...)


Źródło:
pwpw.pl/kwartalnik_archiwum.html?id=36& ... magCid=161


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 10, 2015 11:01 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 1:09 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Gorzą‚łw Wlkp.
no więc właśnie to o czym mowa to oplata skarbowa (wysokość określona w załączniku nr III do ustawy o opłacie skarbowej) od wydania decyzji, która kiedyś faktycznie wynosiła 25% dzisiaj to 100 zł na wywóz stały, wywóz czasowy zawsze 44 zł. Z tym, że zezwolenie dotyczy tylko aut spełniających kryterium wieku i wartości. Także to tak samo jak z białymi kartami. Może je zrobić każdy właściciel zabytku a jednak większość płaci rzeczoznawcom.

_________________
There is no replacement for displacement


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 12, 2015 8:49 am 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 04, 2003 1:20 pm
Posty: 2388
Lokalizacja: WWA
Nie chcę Ci mieszać w głowie .... bo i nie chce mi się szukać po swoich papierach i przepisach ale jak dobrze pamiętam to żółte blachy nie oznaczają, że nie możesz modyfikować fury. Jak rejestrowałęm to sie interesowałem tym mocno.

Np. fury Dziewulskiego są na żółtych a przecież nie są to STOCKI. Najważniejsze co mi powiedzieli jak składałem białą kartę to żebym dbał o furę i trzymał skorupę - robisz coś z silnikiem, to spoko, zawias i reszta tez spoko.

Na pewno jakbys ciął dach to nie przejdzie ale... musiałbyś najpierw sciąć dach i dopiero potem złożyć białą kartę i pewnie łykną jako kolekcjonerski.

Żółte blachy potocznie zwane na zabytek są też blachami na "auta kolekcjonerskie", żebyś miał ich 10 i wyjeżdzał tylko w weekend...

_________________
dont act like a how how, i aint fuck you in my low low, i will fuck you up on the street with my Monte hoppin to da beat


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 12, 2015 2:05 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 1:09 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Gorzą‚łw Wlkp.
można modyfikować ale za zgodą i po zgłoszeniu ... tak samo jak zrobisz remont pałacu czy go przebudujesz ... ustawa w swoich generalnych przepisach nie rozróżnia zabytku ruchomego od nieruchomego .... co ciekawe żółte blachy upoważniają do starania się o dotacje od ministra na remont i konserwacje zabytku (teoretycznie też auta) kiedyś jak będzie mi się mocno nudzić napiszę sobie wniosek

_________________
There is no replacement for displacement


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 18, 2015 7:18 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 28, 2015 12:57 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
Dziś przyszły prezenty, jutro auto wskakuje na podnośnik i bierzemy się do roboty.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Chevy z radosnym pyskiem oczekuje na jutrzejszą operację.

Obrazek


Ostatnio edytowano N lip 19, 2015 10:54 am przez qwell, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 23, 2015 1:37 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Cz mar 21, 2013 3:11 pm
Posty: 45
Plusem niesamowitym tego auta jest to że wszystkie mody są dobrze przećwiczone. Ja nie miałem ze swoim tyle szczęścia i prawie każda modyfikacja = mordęga + udręka ;) powodzenia!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 9:45 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 28, 2015 12:57 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
Praca wre. Bez diaxa się nie obyło ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 26, 2015 10:03 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 8:01 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Barwice - PL ; Peterborough - UK
zacnie to wygląda :devil: , prace dobrze idą :D

_________________
Daniel
ex Chevy Camaro LS1 5.7 V8
ex Chevy Caprice 5.0 V8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 27, 2015 10:00 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 28, 2015 12:57 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
Idą idą, ale niestety intensywne zużycie tarcz diaxa sugeruje, że remont podwozia trzeba będzie wykonać jeszcze w tym roku bo może sobie nie poradzić zimą. Trochę mnie to zmartwiło bo planowałem zrobić to już całościowo z nadwoziem w przyszłym roku. Ale zawsze można odstawić auto i przesiąść się w komunikację miejską :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lip 02, 2015 8:34 am 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Śr gru 19, 2012 9:05 pm
Posty: 121
Fajny zestaw hamulców. Bardzo dobry mod. A nie chcesz może przerobić tyłu na tarcze?

_________________
www.cube-design.pl
http://www.facebook.com/pracowniacubedesign


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 03, 2015 5:52 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 28, 2015 12:57 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
Octane napisał(a):
Fajny zestaw hamulców. Bardzo dobry mod. A nie chcesz może przerobić tyłu na tarcze?


Przy obecnej mocy nie ma potrzeby. Po swapie i tak będę wymieniał od nowa cały układ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lip 07, 2015 10:00 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 28, 2015 12:57 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
Kończymy dopracowywać oświetlenie. Transplanatacja oczu przebiegła pomyślnie. Z tyłu wstawiliśmy pomarańczowe żarówki w miejsce cofania. Nowe ledowe cofania zainstalowane pod spodem. Wyszły sympatycznie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lip 07, 2015 1:11 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 11:32 pm
Posty: 481
Lokalizacja: Min„sk Mazowiecki
Auto piękne i szczerze zazdraszczam koncepcji jeżdżenia nim jako daily :)
Ale te tylne ledy pasują jak pięść do oka.. Nie myślałeś o czymś w klimacie, tzn np 2szt takich:
http://allegro.pl/oryg-swiatlo-lampa-co ... 94939.html

_________________
Dodge Aries LE 89r http://flamingwheels.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=5890
Jeep ZJ 5.9 98r. http://www.jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=31184&start=0
H-D XLH 04r itp...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lip 08, 2015 9:57 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 28, 2015 12:57 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
bartekv8 napisał(a):
Ale te tylne ledy pasują jak pięść do oka.. Nie myślałeś o czymś w klimacie, tzn np 2szt takich:

To już kwestia gustu. ;) Mi się podobają takie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 10, 2015 12:30 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 28, 2015 12:57 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Warszawa
i na deser Chevy w nowych kapciach. Jeszcze tylko oczyszczenie i naprawa gaźnika który od nowości pokrył się już sporą smołą i zaczął pluć paliwem i auto będzie śmigać ;)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL