Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:47 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 18, 2008 3:28 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 21, 2007 4:43 pm
Posty: 158
czy wiecie jak on to robi bo ja sie zastanawiałem czy niezrobic tego sam
Czy on składał z 2 jedna czy jakos inaczej Prosze o info

_________________
warszawa custom


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 18, 2008 7:31 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 13, 2007 9:49 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Krzanowice
Cytuj:
Czy on składał z 2 jedna czy jakos inaczej Prosze o info
Niewiem jak te felgi sa robione.Moje poszezylem paskiem blachy zwinietej w rure.W mojej okolicy jest kowal ktory robi boilery i ma taka maszyne na ktorej to zwija.Potem to tak jak juz pisalem.
Cytuj:
Felge rozcinasz na tokarce, wstawiasz pierscien i spawiesz
Raczej niesa robione z dwoch felg bo jak je rozetniesz w roznych miejscach,a musisz to zrobic chcac je poszezyc, srednice w miejscu przeciecia beda rozne. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 18, 2008 9:05 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2005 9:27 pm
Posty: 347
Lokalizacja: Czą™stochowa!
-RX- napisał(a):
czy wiecie jak on to robi bo ja sie zastanawiałem czy niezrobic tego sam
Czy on składał z 2 jedna czy jakos inaczej Prosze o info


pierwszy raz słysze żeby ktoś poszerzał przez składanie z dwóch :P :wink:

myślę że to dospawanie paska blachy :=D

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 24d9198ecf

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... ba84fc23d1

_________________
601


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 19, 2008 7:59 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 17, 2004 9:12 am
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław
Właśnie tak się poszerza. Ktoś już to napisał na poprzedniej stronie. Rozcinasz felgę i wspawujesz pasek odpowiedniej szerokości. Potem kosmetyka.

_________________
CHCĘ REMONTOWAĆ WAWĘ...

...ale najpierw remont Syreny

[url=http://www.klasycznie.pl]www.klasycznie.pl[/url]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 19, 2008 4:02 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 21, 2007 4:43 pm
Posty: 158
panowie ja to jak nie kupię to zrobie tak ze zamontuje felge w tokarce nozem ją… rozpolwie dospawam pasek podrownam i dospawam potem to wszystko optocze i powinno byc ok

Powiem szczerze ze wolał bym kupic drugi komplet bo jedne chciał bym zostawic w orginale czyli te co mam

Jeszcze jedno zastanawiam się jak z dostepnoscia opon na takie felgi

_________________
warszawa custom


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 19, 2008 4:52 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 28, 2006 9:59 am
Posty: 188
Lokalizacja: zza rogu
a mnie interesuje kto przestawia środek felgi.
Chodzi mi oto aby ten element gdzie trzyma sięopona pozostawić, a jedynie sam środek przesuną…c na począ…tek felgi a nie jak ja mam na środku felgi.

_________________
Buell M2 Cyclone
Chevrolet S10
Chrysler Pt Cruiser
Warszawa 203 trup


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 20, 2008 2:22 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 21, 2007 4:43 pm
Posty: 158
mysle ze trzeba by to odcią…c albo na tokarce odtoczyc potem przesuną…c i czujnikiem wycentrowac zeby bicia nie było

_________________
warszawa custom


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 22, 2008 9:09 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 13, 2007 9:49 pm
Posty: 145
Lokalizacja: Krzanowice
Nieda sie przesunac srodka felgi na wewnetrzna krawedz bez wiekszych przerobek.Przesuniesz go moze o jakies 1,5cm maxymalnie2cm. :P Srodek felgi jest przyspawany tylko w czterech miejscach i z odcieciem moze byc problem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 30, 2008 5:28 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 21, 2007 4:43 pm
Posty: 158
odcięcie tak ale moge go zawsz zamontować felge w tokarce i go poprostu stoczyć spaw i niema problemów z przesunieciem tylko potem trzeba dobrze wycentrować

_________________
warszawa custom


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 18, 2008 9:23 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 1:09 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Gorzą‚łw Wlkp.
A czy felgi warszawy sa na opony bezdętkowe czy na dętki bo jesli tak to jak po poszerzeniu załozyć na to opone bezdetkową… bo mysle że detkowych takich nie ma. Pytam się bo robimy z kolegą… projekt żuka i chcemy dac 15 od wawy albo syreny[przy okazji zapytam czy to to samo] Tak jeszcze tylko dodam od siebie do tematu że koła jak najbardziej poszerza się zdwóch obręczy a nie tylko paskiem metalu o czym ja np pierwsze słyszę a to o czym mówi kolega żeby przestawic sam srodek to poprostu przestawic go odwrotnie czyli tak zwane przespawanie felgi przez co uzyskuje sie małe et

PS zawsze można felgę poszerzyć i przespawać co da apetycznie kosmiczny parapet

_________________
There is no replacement for displacement


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 7:16 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 18, 2003 7:03 pm
Posty: 453
Lokalizacja: WROCLAW
Felgi od wawki są… szersze niż w syrenie ,po za tym ciekawy musi byc ten projekt żuka ,tylko felgi to gdzies tam pod koniec .
jak BOYD buduje hot,a to .....

_________________
BABCIA 203 67R,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 8:51 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 1:09 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Gorzą‚łw Wlkp.
ciekawy czy nie ocenicie jak skonczymy..... boydem nie jestem a pytam bo nie wiemy czy brac jakies szerokie od terenowki czy poszerzać warszawowskie. Woleli byśmy to drugie a że kiedyś słyszałem że z założeniem opony bezdętkowej na felge do takiej z dętka są… problemy to się pytam bo sam warszawy nie mam to nie mam doświadczeń w tym kierunku. A zeby zagasic już teraz sarkazm szerokie sa nam potrzebne juz teraz do przymiarek bo będziemy obnizali na ramie i przydało by sie wiedzieć jak to sie zegra z buda

_________________
There is no replacement for displacement


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 9:02 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 18, 2007 9:51 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Pozanń
pib84 napisał(a):
A czy felgi warszawy sa na opony bezdętkowe czy na dętki bo jesli tak to jak po poszerzeniu załozyć na to opone bezdetkową… bo mysle że detkowych takich nie ma.


Nie istnieje cos takiego jak opona dętkowa czy bezdętkowa, to zależy tylko i wyłą…cznie od felgi(felga bezdętkowa ma szerszy rant i dodatkowy kołnież przytrzymują…cy oponę i zabezpieczają…cy ją… przed zsunięciem z rantu).Nie radzę montować na felgi bezdętkowe opon bez samej dętki bo pomimo tego że będzie trzymać ciśnienie to opona może bardzo łatwo zsuną…ć sie przy pierwszym zakręcie co może się skończyć rodzinnym spotkaniem na cmentarzu!
Co do poszerzania felg to z tego co wiem(kiedyś dawałem do poszerzania felgi od VW Garbusa) to profesjonalne zakłady poszerzają… własnie przez wstawienie pasa blachy i są… to często gotowe juz pierścienie które się tylko wspawuje.
Jeszcze jedno odnośnie tego odwrócenia felgi...nie wiem co dokładnie masz na mysli,ale widziałem kiedyś dużego fiata który miał poprostu założone odwrotnie całe koła(wewnętrzną… str.na zewną…trz)wyglą…dało to ciekawie ale chyba nie odważyłbym się czymś takim jechać...poza tym ten fiat juz był na lawecie a za nim radiowóz :=D
P.S.Warszawy miały felgi dętkowe.

_________________
Renowacja pojazdów zabytkowych, mechanika pojazdowa Kostrzyn Wlkp.
Automobil Garaż, zapraszam na facebook-a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 9:05 am 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 11, 2002 1:00 am
Posty: 4046
Lokalizacja: L.pl
Felgi Warszawowskie od żukoskich różną… się chyba zaczpami do dekla, jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.
Po poszerzeniu ranty zostają… te same więc nie załozysz na te felgi opony bezdętkowej, aby móc je założyć muszisz wsadzić dętke, kiedyś tak miałem założone i jeździło bez problemów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 19, 2008 9:09 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 1:09 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Gorzą‚łw Wlkp.
swist57 napisał(a):
Jeszcze jedno odnośnie tego odwrócenia felgi...nie wiem co dokładnie masz na mysli,ale widziałem kiedyś dużego fiata który miał poprostu założone odwrotnie całe koła(wewnętrzną… str.na zewną…trz)wyglą…dało to ciekawie ale chyba nie odważyłbym się czymś takim jechać...poza tym ten fiat juz był na lawecie a za nim radiowóz :=D
P.S.Warszawy miały felgi dętkowe.


chodzi mi dokładnie o to tylko że środek felgi jest odwrócony a więc felga założona odwrotnie jest zamocowana tak by była normalnie założona ..... jak tak sam czytam to nie wiem czy jasno się wyrażam ale nie mam innego pomysłu żeby to ują…c. No cóż co do metod poszerzania to pewnie nie ma się o co kłócic jedni robią… tak inni tak grunt że się trzyma i jest pożą…dnie zrobione.

W takim razie jeżeli moge zapytać kolegów to cy wy nakładacie na poszerzane fele od wawy.... poprostu szeroką… opone a w środek dętke??

_________________
There is no replacement for displacement


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL