Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 4:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: jaki silnik ?
PostNapisane: Pt lis 04, 2005 2:25 am 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 2:21 am
Posty: 2
Lokalizacja: Rzeszą‚łw
Witam mam pytanie co do wawki 203 .... myslalem tam wepchnac jakiegos dieselka :) i padlo na merca 123 2L lub 2,4L i mam pytanko :) czy uda mi sie wepchnac ten silnik razem ze skrzynia ? ma ktos takie cos ? Moze sie ktos z czyms takim spotkal ? Planem bylo wrzucenie 2,4 D z automatyczna skrzynia biegow, ale wybilem sobie ten pomysl z glowy :) teraz wybor padl na Manual :)

_________________
heh ratujmy inych, pijmy wiecej aby oni mieli mniej :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2005 9:46 am 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 11, 2002 1:00 am
Posty: 4046
Lokalizacja: L.pl
Bylo już o tym kilka razy :-?
Ja się spotkałem z 2.0 w dizlu z beczki w Warszawie, znajomy tak miał wsadzone w sedance, to ta czarna po lewej stronie. Dla mnie porażka.
http://www.republika.pl/fso_warszawa/Grafika/Zloty/Modlin/1.JPG
Proponował bym 0,8 z Tico, super oszczędny silnik i będzie jeszcze mniej palił niz ten merc :sauer:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2005 10:33 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 7:09 pm
Posty: 518
Lokalizacja: CzchĂłw - Brzesko - N. Są…cz
Piotras napisał(a):
Proponował bym 0,8 z Tico, super oszczędny silnik i będzie jeszcze mniej palił niz ten merc :sauer:


:=D :=D :=D będzie na pewno mniej palił, ale jeszcze mniej pali 0,6 126p. Co do palenia to jak zwykle Piotras to umie ostudzić zapał do pracy :devil:

_________________
www.warszawa223.com

Pozdrawiam Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2005 11:02 am 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 11, 2002 1:00 am
Posty: 4046
Lokalizacja: L.pl
Nie ostudzam niczyjego zapału tylko uważam że jeśli już koniecznie diesel to jakiś fajniejszy a nie taki klekot z merca co ma pewnie z 57 KM, jak ktos chce jeździć tanio to niech pakuje gaz, instalacja do takiego silnika kilka stowek kosztuje


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2005 11:45 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 7:09 pm
Posty: 518
Lokalizacja: CzchĂłw - Brzesko - N. Są…cz
co do ostudzania to żartowałem sobie., fakt faktem żeby tanie jeżdzenie było to trzeba kombinować. Do takiej wawki to nawet za 500 pln instalacje używke kupi, tylko wybor zależy od właściciela. Ja osobiście nie myślke gazu zakładać bo co z tego że zaoszczędze na paliwie jak bede potem pakował w części silnikowe i to z procentem. Silnik zrobiony mam perfekt, od remontu machnołem 7000km i nigdy mnie nie zawodł. Niech sobie spala mi 15/100 bo jej sie to należy. Cała sprawa doboru silnika czy też zagazowywania go zależy od tego jak i przy czym samochod bedzie eksploatowany.

Co do wkładania innego silnika to popieram że jeśli zmieniać silnik to z jakimis konkretnym stadem koni.

Rozmawiałem z moim macherem od tuningu mechanicznego www.viga.of.pl (polecam) w sprawie grzebnięcia przy oryginalnym silniku jaki mam. Stwierdził że ten Warszawowski silnik ma straszne zaplecze mocy. Przy zmianie samego kolektora wraz z układem wydechowym silnik może podnieść moc o jakieś 15 koni i dodatkowo moment obrotowy o jakieś 40 Nm. Oczywiście nie mowią…ć o szperaniu w głowicy itd.... Szacował że według jego prowizorycznych obliczeń moc silnika może podnieśc sie z 70 do jakis 90-105KM , a momet obrotowy o jakieś 80Nm .

tak swoją… drogą…, czy przystosowywał ktos do swojej Warszawy z org.silnikiem jakis filtr powietrza od amerykańca?

_________________
www.warszawa223.com

Pozdrawiam Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2005 2:51 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 31, 2005 9:08 pm
Posty: 32
Lokalizacja: Częstochowa
Kolego Hellrider nie dotykaj się do żadnej Wawki, nie przerabiaj jej! :devil:
Przyjedz do mnie, a zaprowadzę Cię do kumpla, kumpla ( :lol: ) co ma Warszawe na dieslu z Merca 220 jest ona aktualnie do sprzedania, jedyną… rzeczą… ktora jest nie oryginalna to silnik, most masz wsadzony szybszy ale od Wawki, tapicerka czarna, mimo długiego postoju jeszcze lśni, a lakier tez w miare się trzyma 8) Rdzy praktycznie nie ma :D Wystarczyło by umyć i naprawdę, by pojechała!! bo po 12letnim postoju odpaliła od pierwszego i zrobiliśmy rundke wokoło domu. Wawka jest wcią…ż garażowana od nowości 8) Jak byś był zainteresowany to info na priv-a :D


Acha Piotras możesz zapodać zdjęcia tej Wawki co o niej mowisz? tzn. jaką…s konkretniejszą… fotke 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2005 3:21 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 11, 2002 1:00 am
Posty: 4046
Lokalizacja: L.pl
Nie mam żadnej innej foty, wtedy też nie ja robiłem zdjęcia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2005 3:34 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 09, 2004 9:52 am
Posty: 445
Lokalizacja: Kalisz i okolice
Niestety w narodzie wcią…z pokutuje przkonanie że Warszawy to najlepiej pasuje diesel z merca :twak: ,zreszta sami pewnie sie z tym nieraz spotkaliście

_________________
gg 3449763


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2005 6:00 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 31, 2005 9:08 pm
Posty: 32
Lokalizacja: Częstochowa
Marcinowaty napisał(a):
Niestety w narodzie wcią…z pokutuje przkonanie że Warszawy to najlepiej pasuje diesel z merca :twak: ,zreszta sami pewnie sie z tym nieraz spotkaliście


Z Dieselami to średnio się spotykam tzn. jak już są… zamontowane inne silniki to zazwyczaj diesel z Merca a jak ktoś chce zakładać to chce zakładać te cholerne V6 z Forda :twak: (jak dorabiałem sobie jako pomocnik kierowcy w wakacje to poogladałem troche tego 8) )
To już jest przereklamowane to V6 z Forda jak i diesel z Merola :-? Lepiej dołożyć teraz trochę więcej kasy i się pobawić nie koniecznie w V8 ale w jaką…ś lepszą… V6 :D Ale coś takiego słyszałem że diesel z andreoli czy coś takiego :-? A! i ponoć była seryjnie Warszawa diesel ale na import czy coś takiego :-?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2005 6:15 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 18, 2005 4:43 pm
Posty: 571
Lokalizacja: okolice Będzina
Chyba chodzi ci o Andorie

_________________
GG 3829726


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 04, 2005 6:28 pm 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 31, 2005 9:08 pm
Posty: 32
Lokalizacja: Częstochowa
Gallix24 napisał(a):
Chyba chodzi ci o Andorie

No raczej :oops:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 05, 2005 1:33 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 2:21 am
Posty: 2
Lokalizacja: Rzeszą‚łw
PIotras,,,, to ze ty masz kase zeby loac wiadrem do swojej wawki to nie moja sprawa.W moim poscie ja PYtam czy sie da wlozyc taki silnik a nie jak to jezdzi.

_________________
heh ratujmy inych, pijmy wiecej aby oni mieli mniej :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 06, 2005 3:23 am 
Offline
NOVICE MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 28, 2003 12:42 am
Posty: 235
Lokalizacja: Niedaleko
2.4 Diesel z MB123 ma 72KM 8) , silniki bardzo dobre i chwalone przez wszystkich ktorzy cenią… sobie trwalość. W123 z takim silnikiem zrobily nawet 500tkm bez remontu.
O 2.0D raczej za slaby, ale można pomyśleć o 3.0D (5 cylindrow),
Jednak znaleźć takie silniki w dobrym stanie nie jest latwo i trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 2000-3000pln. Kupić parcha i remontować nie oplaca się wogole, remont takiegi silnika na dobrych częściach koszt ok. 6000pln. Na tańszych zamiennikach 3500-4000.
Dlatego warto pomyśleć, poszukać silnika diesla z nowszego modelu 124 (osobiście polecam 2.5D) Silnik napewno mlodszy, mniej zmęczony i większe prawdoodobieństwo, że znajdzie się lepszy za mniejsze pienią…dze.
Oczywiście do wszystkich tych silnikow obowią…zkowo sjrzynia automat.

- Ostatnio na allegro widzialem wawe chyba kombi z silnikiem 2.4 poszukaj, w archiwum napewno coś już o tym bylo.

Ale wawa z takim silnikiem :roll: nie wiem nie oceniam, każdy robi jak lubi.
POZDRO

_________________
Ride or Die
GG 3291958


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 06, 2005 8:15 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 30, 2005 7:54 am
Posty: 254
Lokalizacja: Wrocław - Kłodzko
hellrider napisał(a):
PIotras,,,, to ze ty masz kase zeby loac wiadrem do swojej wawki to nie moja sprawa.W moim poscie ja PYtam czy sie da wlozyc taki silnik a nie jak to jezdzi.



Kolego drogi, Jak to udowodnili amerykanie na przykładach chociażby Monster Truck-ow do auta można wsadzić każdy silnik. Więc Twe pytanie jest nadwyrost mało precyzyjne. Pozatym te rozważania jaki silnik do wawy były wałkowane już kilkakrotnie wiec to jest istne odgrzewanie starego kotleta.
KOLEGO, jak chcesz wsadzic silnik jaki kolwiek to wstawiaj!, pytasz sie czy da rade to koledzy odpowiedzieli z czym musisz sie liczyc wstawiajac inny motor a Ty ,że tak powiem olałeś wszystko co powiedzieli..../ Niewiem w takim razie czego oczekujesz od Nas????

_________________
IMAGIN

www.fso-warszawa.pl
gg 4024564
e-mail Warszawa69@go2.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 06, 2005 10:43 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 18, 2005 4:43 pm
Posty: 571
Lokalizacja: okolice Będzina
Jak dobrze kojaze to chyba w gliwicach wstawia V12 z Bmw - Wiec wydaje się że sie zmieści. A jak V się zmiesći to chyba juz wiekszego nie znajdziesz.

_________________
GG 3829726


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL