Lowrider.pl

Pierwszy polski portal poświęcony lowriderom, customom i hot rodom
Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:24 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt wrz 01, 2006 6:05 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Cz sie 31, 2006 11:20 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Warszawa
Witam!

Jestem nowy na tym forum ale przez ostatnie kilka dni zdą…żyłem już się naczytać kilka postow i przez to poznać(nie bezpośrednio) kilku użytkownikow.(Gratulacje dla kolegi Sqvarka ze zakup tak pięknej maszynki). Do tego dowiedziałem się czyj jest ten Bel Air co go kilka razy widziałem niedaleko domu :) Jestem fanem Amerykańskich weteranow szos i kupno takiego sprzętu to moje marzenie.
Niedawno stwierdziłem że może przyszedł już czas żeby moje marzenie się spełniło i chciałbym kupić coś ładnego. Niestety wiadomo że kupno takiego staruszka to dopiero 50% sukcesu. Drugie 50% to wyremontowanie go do takiego stanu aby być z niego dumnym(i żeby panny sikały na jego widok:) ). I tutaj przechodzę do sedna. Chciałbym kupić samochodzik, już kilka widziałem. Niektore są… zarejestrowane już w Polsce.

I tutaj pytanie: Czy jak kupię takiego Amerykańca zarejestrowanego w Polsce, to jest szansa na niepłacenie OC przez okres remontu?
Wiadomo że taki remont może potrwać troche czasu. Czasem trzeba czekać na części a czasem na pienią…dze, a przez ten czas żywić pracownikow firmy ubezpieczeniowej to trochę głupio.

Z gory dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.


PS. Przeszukałem forum w zwią…zku z tym tematem ale nie znalazłem satysfakcjonują…cych odpowiedzi. A od czytania(naprawde fajnych i ciekawych rzeczy) bolała mnie już dzisiaj szyja i głowa.

Jeszcze raz pozdro.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt wrz 01, 2006 6:30 pm 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2005 9:27 pm
Posty: 347
Lokalizacja: Czą™stochowa!
edi_pg napisał(a):
(i żeby panny sikały na jego widok:) ).


Ej stary, pomyś ile na pampersy dla tych panien wydasz, a i do fury nie weźmiesz bo Ci uświnią… i będzie śmierdzieć :devil:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 01, 2006 6:32 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Cz sie 31, 2006 11:20 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Warszawa
:) A kto mowił że zaraz je musze gdzieś zabierać.

To co z tym OC można zrobic?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 01, 2006 8:57 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 04, 2002 1:30 pm
Posty: 2683
Lokalizacja: W-WA
Rejestracja na zabytek i po kłopocie, płacisz OC kiedy potrzebujesz jeździć. Poszukaj coś o tym po forum a znajdziesz małą… ksią…żkę.

Pozdro.

PS. Jak chcesz żeby panny sikały po nogach to lepiej zainwestuj w jakiegoś golfa II z reichu, body kit i ze dwie tuby, po czym objedź kilka średniej klasy potańcowek. Taniej, szybciej i nie trzeba remontować :sauer:

_________________
riding this 'til the wheels fall off


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 01, 2006 9:27 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Cz sie 31, 2006 11:20 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Warszawa
Ja tu z małym śmiesznym tekstem o sikaniu panien a wy mnie wrzucacie już do katalogu golfow. I co? Może jeszcze calibrą… mi ktoś pojedzie? :=9
Chce kupić fajnego Low ridera i cieszyc się nim jak własnym dzieckiem, wstawka o pannach to żart.
PS. A co by było gdybym kupił samochod, postawił go i po prostu nie płacił OC?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 01, 2006 9:47 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 11, 2002 1:00 am
Posty: 4046
Lokalizacja: L.pl
edi_pg napisał(a):
PS. A co by było gdybym kupił samochod, postawił go i po prostu nie płacił OC?
Pozdrawiam


Nic, nie liczą…c tego że jak ktoś na taki szczegoł natrafi to dobierze się do ciebie fundusz gwarancyjny, komornik itp, itd.

Aby unikną…ć OC masz 3 wyjścia: rejestracja na zabytek, kupno auta conajmniej 40 letniego lub zaświadczenie od rzeczoznawcy o zabytkowym charakterze pojazu, było o tym kilka razy na forum.Amen.

PS.
nyguz napisał(a):
PS. Jak chcesz żeby panny sikały po nogach to lepiej zainwestuj w jakiegoś golfa II z reichu, body kit i ze dwie tuby, po czym objedź kilka średniej klasy potańcowek. Taniej, szybciej i nie trzeba remontować :sauer:


Zaraz to wrzuce do kumpli na forum Golfa, czereśniaku :bejsbol:
A taki miał fajny samochod nasz somsiad, amerrrrykanski :devil: :devil: :devil:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 02, 2006 12:51 am 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 04, 2002 1:30 pm
Posty: 2683
Lokalizacja: W-WA
Piotras napisał(a):
Zaraz to wrzuce do kumpli na forum Golfa, czereśniaku :bejsbol:
A taki miał fajny samochod nasz somsiad, amerrrrykanski :devil: :devil: :devil:


jak zwykle, sam nie da rady to kumplami spod remizy straszy :devil:

_________________
riding this 'til the wheels fall off


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 02, 2006 10:29 am 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Cz sie 31, 2006 11:20 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Załatwiają…c nietypową… sprawę po raz pierwszy, każdy musi zapłacić frycowe. Mam nadzieję, że ten tekst pozwoli wam unikną…ć choć niektorych niespodzianek.

Sprobuję opisać jak wyglą…dało to w moim przypadku. Teraz już wiem, że procedury zależą… TYLKO I WYŁą„CZNIE od osoby, z ktorą… się rozmawia w danym urzędzie. Przepisy stosowane są… "na oko" w zależności od poziomu wiedzy urzędnika.
A było to tak:

Krok 1 - telefon do rzeczoznawcy. Mam odnowione auto, stary dowod rejestracyjny i chcę je zarejestrować jako pojazd zabytkowy (żołte tablice). Rzeczoznawca przyjechał, zrobił parę fotek, i po kilku dniach dał mi opinię "że pojazd kwalifikuje się do grupy pojazdow o charakterze kolekcjonerskim" Skasował 370 PLN i kazał iść do konserwatora zabytkow, ktory miał z kolei zaakceptować pojazd, po czym miałem wrocić do rzeczoznawcy i poprosić go o sporzą…dzenie "karty ewidencyjnej zabytku ruchomego techniki".

Krok 2 - wizyta u konserwatora zabytkow. Wzią…ł do ręki opinię rzeczoznawcy i zapytał co ma z tym zrobić. Wcale nie była mu ona potrzebna (taka opinia potrzebna jest przy sprowadzaniu staroci z zagranicy - wtedy konserwator wydaje "promesę" na podstawie ktorej w ogole można wwieźć auto do Polski i nie płacić cła. Kazał przyjść jeszcze raz, ale z "kartą… ewidencyjną…". Powiedział, że rzeczoznawca zrobił mnie w trą…bę więc teraz niech przygotuje kartę za darmo (te same dane co w opinii, tylko w odpowiedniej tabelce).

Krok 3 - telefon do rzeczoznawcy. Ten upiera się przy swojej wersji, że opinia była potrzebna. Nieważne. Ile za kartę? 500 PLN (sic!) bo ciężko ją… wydrukować (musi być w formacie A3 na sztywnym papierze). Pytam czy jak sam ją… zrobię to przystawi pieczą…tkę. Owszem, 200 PLN. Tego już za wiele. Ponieważ nie ma formalnego wymogu by kartę przygotowywał rzeczoznawca (jak jest jego pieczą…tka to konserwator może przychylniej na nią… spojrzeć w wą…tpliwych przypadkach) - przygotowałem kartę sam, za friko (służę wzorem, jest ściśle określony). Kilka dni po jej złożeniu odebrałem "decyzję o wpisie pojazdu do rejestru zabytkow".
Od tej chwili moja Warszawa jest oficjalnie zabytkiem.

Krok 4 - wydział komunikacji. Do rejestracji na żołte tablice potrzebna jest wspomniana powyżej decyzja i "protokoł z badania technicznego pojazdu zabytkowego". żeby zrobić badanie (w stacji okręgowej) trzeba mieć auto zarejestrowane - więc konieczne są… tymczasowe tablice. Pani w okienku przyjmuje wszystkie dokumenty, czekam 2 godziny na tymczasowy dowod. Pani mnie woła i mowi, ze w dowodzie rejestracyjnym właściciel mieszkał przy ulicy świerczewskiego, a w umowie jest Piłsudskiego. Na nic tłumaczenia, ze w międzyczasie padł mur berliński i się nazwy ulic pozmieniały - facet wcale się nie przeprowadził, numery bloku i mieszkania te same, można przecież zadzwonić do urzędu miasta w tej miejscowości i potwierdzić. Pani nie jest od szukania informacji, potrzebne oświadczenie poprzedniego właściciela. No i gdzie są… tablice? Mowię, że auto wyrejestrowano w roku 1981, jak je kupiłem to już tablic nie miało. Nie wystarcza, potrzebne oświadczenie właściciela.

Krok 5 - mam oświadczenie. Czekam 2 godziny. Odbieram tymczasowy dowod - pani zrobiła w nim 3 błędy - nie wpisała o jaką… Warszawę chodzi, zamiast pojemności wpisała masę i zamieniła numery nadwozia i silnika. Jak z czymś takim zrobić badanie? Długopisem wpisują…, że numery powinny być odwrotnie.

Krok 6 – żeby pojechać na badanie techniczne, potrzebne jest ubezpieczenie.
- Dzień dobry, chciałbym ubezpieczyć zabytkowy samochod, co państwo proponują… (PZU).
- Proponujemy zniżkę 50%, proszę napisać podanie i przyjść jutro – będzie rozpatrzone to ubezpieczymy.
Po kilku dniach:
- Jakie podanie? Ja nic nie wiem, proszę zadzwonić do sekretariatu.
- (Sekretariat) Tak, mamy podanie, zostało rozpatrzone a decyzja wysłana do pana.
- To dlaczego kazaliście mi przyjść jak wysłaliście pismo pocztą…?
- Chwileczkę..... nie, dopiero dzisiaj mieliśmy wysłać (tydzień od złożenia), więc można przyjść i sobie odebrać, będzie szybciej.
Podanie w ręku, rozmowa z Panią… 1:
- Dzień dobry, przyznano mi zniżkę 50%, czy oprocz tego dostanę zniżkę za bezszkodową… jazdę?
- Nie, albo 50% albo za bezszkodową… jazdę.
Podanie w ręku, rozmowa z Panią… 2:
- Dzień dobry, przyznano mi zniżkę 50%, czy oprocz tego dostanę zniżkę za bezszkodową… jazdę?
- Oczywiście, za 4 lata to będzie 30%.
- To ja poproszę ubezpieczenie na trzy miesią…ce.
- Na trzy miesią…ce? Nie ubezpieczamy.
- Dlaczego?
- Bo ubezpieczamy na rok.
- Ale to pojazd zabytkowy....
- No to co? Na 3 miesią…ce nie ubezpieczamy.
- Czy podać Pani numer artykułu ustawy o ubezpieczeniach, ktory mowi, że to nie jest tak że wy chcecie czy nie, tylko musicie?
- A chwileczkę, to ja sprawdzę......Rzeczywiście.
- To ja poproszę na 3 miesią…ce.
- A, ale pan ma dowod tymczasowy, na miesią…c, nie możemy ubezpieczyć na dłużej.
- Ale ja tylko zrobię badanie techniczne, w przyszłym tygodniu dostanę stały dowod i pani mi tylko na polisie zmieni numer rejestracyjny.
- Nie da rady.
- No dobrze, poproszę ubezpieczenie na miesią…c. (przez wszystkie ceregiele w PZU od momentu wydania dowodu miną…ł tydzień, polisę wypisano mi tylko do dnia ważności dowodu. Płacę za 30 dni, a dostaję ubezpieczenie na 24).
- Dlaczego polisa jest tylko na 24 dni?
- Bo nie mogę wystawić polisy ważnej dłużej niż dowod.
- Ale ja chciałem zawrzeć ubezpieczenie tydzień temu, tylko nie mogłem bo moje podanie u was utknęło.
- Mogł pan zawrzeć ubezpieczenie, tylko bez zniżek. Teoretycznie to nawet pan musiał, w dniu rejestracji.
- Nie musiałem, bo to pojazd zabytkowy, ma ponad 40 lat i mogę zawierać ubezpieczenie tylko kiedy wprowadzam go do ruchu.
- Jest pan pewny?
- Tak.
- (Ironicznie) No to niech pan sobie będzie pewny. Polisa będzie do dnia ważności dowodu.
- A jeśli pozwolenie czasowe zostanie przedłużone?
- To trudno, będzie pan musiał zapłacić jeszcze raz.
- Jak to ‘no to trudno’? Pokazać odpowiednie zapisy w ustawie o ubezpieczeniach? Mam tu spisane odpowiednie artykuły. Tam jest napisane, że ubezpieczenie nie może być krotsze niż 30 dni! I musi być ”co najmniej” do dnia ważności pozwolenia czasowego.
- Ja nie wiem gdzie mam tekst ustawy.
- To ja chciałbym rozmawiać z pani przełożonym.
- (Pani telefonuje) Niestety cały czas ma zajęty telefon.
Ponieważ musiałem pilnie wracać do pracy, obiecałem pojawić się z tekstem ustawy po południu, i poradziłem pani by się przez ten czas doedukowała. Poniżej dwa kluczowe artykuły z ustawy o ubezpieczeniach obowią…zkowych:

Art. 23.
1. Posiadacz pojazdu mechanicznego jest obowią…zany zawrzeć umowę obowią…zkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdow mechanicznych za szkody powstałe w zwią…zku z ruchem posiadanego przez niego pojazdu.
2. Przepisy dotyczą…ce obowią…zkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdow mechanicznych stosuje się także do posiadacza lub kierują…cego pojazdem mechanicznym, przed jego rejestracją…, jak rownież do posiadacza lub kierują…cego pojazdem zarejestrowanym za granicą…, niedopuszczonym do ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz do posiadacza lub kierują…cego pojazdem historycznym, od chwili wprowadzenia tych pojazdow do ruchu.

Art. 27.
1. Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdow mechanicznych na czas krotszy niż 12 miesięcy, zwaną… dalej "umową… ubezpieczenia krotkoterminowego", można zawrzeć, jeżeli pojazd mechaniczny jest:
1) zarejestrowany na stałe, w przypadkach określonych w ust. 2;
2) zarejestrowany czasowo;
3) zarejestrowany za granicą…;
4) pojazdem wolnobieżnym określonym w art. 2 pkt 10 lit. b);
5) pojazdem historycznym.

2. Umowę ubezpieczenia krotkoterminowego na czas nie krotszy niż 30 dni, w odniesieniu do pojazdow mechanicznych zarejestrowanych na stałe, może zawrzeć podmiot prowadzą…cy działalność gospodarczą… polegają…cą… na pośredniczeniu w kupnie i sprzedaży pojazdow mechanicznych w zakresie pojazdow przeznaczonych do kupna lub sprzedaży lub polegają…cą… na kupnie i sprzedaży pojazdow mechanicznych.

3. Umowę ubezpieczenia krotkoterminowego, w odniesieniu do pojazdow mechanicznych zarejestrowanych czasowo, zawiera się na czas nie krotszy niż okres tej rejestracji, określony w decyzji starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania właściciela pojazdu mechanicznego, nie krotszy jednak niż 30 dni.

4. Umowę ubezpieczenia krotkoterminowego, w odniesieniu do pojazdow wolnobieżnych określonych w art. 2 pkt 10 lit. b), można zawrzeć na czas nie krotszy niż 3 miesią…ce.

5. Umowę ubezpieczenia krotkoterminowego, w odniesieniu do pojazdow historycznych, można zawrzeć na czas nie krotszy niż 30 dni.

6. Umowę ubezpieczenia granicznego, w odniesieniu do pojazdow mechanicznych zarejestrowanych za granicą…, w przypadku określonym w art. 29 ust. 1 pkt 3 zawiera się na okres 30 dni.

Krok 7 – idę z wydrukowaną… ustawą…. Wyraźnie znudzona całą… sytuacją… Pani mowi, że czytały ustawę razem z kierowniczką…, ktora zdecydowała się pozwolić na wypisanie polisy na 5 dni dłużej. Och dzięki za twą… łaskę, wielmożny ubezpieczycielu!

Krok 8 – badanie techniczne. Wybieram się za kilka dni.


Ktory z tych krokow nalezy zrobić aby płacić OC kiedy będe chciał jeździć?
Tylko opinia rzeczoznawcy? Rozumiem że żeby nie płacić OC podczas remontu nie trzeba mieć żotych tablic?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 04, 2006 9:10 am 
Offline
MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 25, 2002 1:00 am
Posty: 285
a co jezeli auto ma lat 27 - jest w stanie agonalnym - jak kupowalem /po cenie wagi/ to nie mialo OC - teraz polazlem do US - pokazac PCC1 - podbili ze zwolniony etc - ale do rejestracji to mi sie nie spieszy - zabytek to raczej nei bedzie bo bede modyfikowal - a prace licze 2 lata potrwaja - nie chce go rejestrowac - nawet przeciez nie ma opcji zeby przeglad zalatwic


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 04, 2006 6:14 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 04, 2003 1:20 pm
Posty: 2388
Lokalizacja: WWA
przemir napisał(a):
a co jezeli auto ma lat 27 - jest w stanie agonalnym - jak kupowalem /po cenie wagi/ to nie mialo OC - teraz polazlem do US - pokazac PCC1 - podbili ze zwolniony etc - ale do rejestracji to mi sie nie spieszy - zabytek to raczej nei bedzie bo bede modyfikowal - a prace licze 2 lata potrwaja - nie chce go rejestrowac - nawet przeciez nie ma opcji zeby przeglad zalatwic


masz wybor albo zabytek albo przy rejestracji dostaniesz kare w tysią…cach :D za brak oc przez taki okres

_________________
dont act like a how how, i aint fuck you in my low low, i will fuck you up on the street with my Monte hoppin to da beat


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 11, 2006 2:21 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Cz sie 31, 2006 11:20 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Warszawa
Witam!

Jeszcze jedna sprawa. Rozumiem że zarejestrowanie na zabytek załatwia problem z OC. Ale żeby zarejestrować, trzeba zrobić przeglą…d. Przeglą…d jakiś tam chyba jest ale samochod ma kilka usterek i następnego przeglą…du nie przejdzie. Czy rejestrują…c na zabytek trzeba robić nowy przeglą…d? Jak to rozwią…zać? Chce kupić samochod, troche uszkodzony, zarejestrowany i nie chce bulić OC przed wymianą… części.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 11, 2006 3:09 pm 
Offline
OG MEMBER LPLCC
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 14, 2006 10:29 pm
Posty: 620
Lokalizacja: Default City
edi_pg napisał(a):
Czy rejestrują…c na zabytek trzeba robić nowy przeglą…d? Jak to rozwią…zać? Chce kupić samochod, troche uszkodzony, zarejestrowany i nie chce bulić OC przed wymianą… części.


Rejestrują…c jako zabytek trzeba zrobić specjalny przeglą…d "zabytkowy", nie każda stacja takie robi, nie ma na to stałego cennika - generalnie około 200-300 zł. Przeglą…d jest specjalny głownie z nazwy, do zwykłego przeglą…du dochodzi po prostu robota papierkowa, w tym ta ktorą… musisz zrobić sam albo zlecić rzeczoznawcy.
Powodzenia :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 12, 2006 8:20 am 
Offline
FULL MEMBER
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 30, 2005 12:00 pm
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa
Ale chwileczke. Przeciez auto staje się zabytkiem po wpisaniu go do rejestru przez konserwatora (po złożeniu białej karty) a nie po badaniu technicznym. Nie musisz robić przeglą…du żeby mieć papier że auto jest zabytkowe.

_________________
mitrok
www.weselneauta.pl
www.wynajem-lawety.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 12, 2006 3:44 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 8:43 pm
Posty: 66
Lokalizacja: Ruda Ślą…ska
Nie zawsze konserwator wpisuje do rejestru. I dlaczego wszyscy piszecie że auto żeby stać się zabytkiem musi mieć 40 lat??? Coś w przepisach się zmieniło czy po prostu zachlany do tej pory byłem? Do niedawna wystarczyło że auto miało 25 lat i przestano je produkować (model) minimum 15 lat temu. De Ville a to o czym piszesz to chyba chodzi o przeglą…d potrzebny do rejestracji samochodu w urzędzie (miejskim, gminnym, powiatowym), bo status pojazdu zabytkowego nadaje konserwator pismem z dnia.... itd opierają…c się na opinii rzeczonawcy ktorego -"przeglą…d"- bo tak to można nazwać ogranicza się do sprawdzenia stopnia oryginalności samochodu a jego stan techniczny raczej go nie interesuje.
Moim skromnym zdaniem rozwią…zanie problemu dręczą…cego naszego forumowicza jest następują…ce: Albo starocia albo z pismem do urzędu z prośbą… o wyrejestrowanie czasowe na czas remontu. Mogę ale nie muszę się mylić.
Pozdrawiam
duke

_________________
www.amcar.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 12, 2006 7:44 pm 
Offline
NOVICE MEMBER

Dołączył(a): Cz sie 31, 2006 11:20 pm
Posty: 24
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Moim skromnym zdaniem rozwią…zanie problemu dręczą…cego naszego forumowicza jest następują…ce: Albo starocia albo z pismem do urzędu z prośbą… o wyrejestrowanie czasowe na czas remontu. Mogę ale nie muszę się mylić.


Ale nawet jak auto ma więcej niż 25lat, a takie jak mi się podobają… mają… co najmniej tyle, to nie muszę mieć opinii rzeczoznawcy i papierka od konserwatora zabytkow? Bo wydaje mi się że tak.
Tylko chodzi mi o to, żeby zakład ubezpieczeń się nie czepiał poźniej. Bo jak juz załatwię papierek od konserwatora, to przecież ubezpieczyciel o tym nie wie. Cośtam trzeba chyba w urzędzie komunikacji załatwić, czy się mylę?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL